Хотел Акти- Уранополис

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

HOTEL AKTI 4****

УРАНОПОЛИС – небесниот град, божествен пејсаж, ги комбинира планинските и морските убавини, ветува незаборавни одмори, особено за патниците кои бараат релаксација, далеку од стресот на градот.Опкружен со прекрасна шума која нуди многу можности за прошетки и истражување со поглед кон планината Атос и единствената монашка држава Св.Гора.Во текот на денот се нудат многу можности за истражување на егзотични плажи до околните островчиња Амулиани,Дрениа….

Хотелот Акти **** на 20 метри од песочна плажа.Има подземен премин до прекрасната плажа со ситен песок и постепено задлабочување на водата.Секоја соба има еден дупол кревет и два единечни кревети на спрат,wi-fi,тв,клима уред,мини фрижидер,телефон купатило со вц,фен, крпи големи за на плажа и мали за туширање.Има 2 ресторани за доручек со поглед на море и ресторан за вечера со поглед на море.Приватна плажа со лежалки и чадори за гостите од хотелот бесплатно.Бар покрај базен,бар на плажа,безжичен интернет на плажа.Базен отворен со посебен дел за деца.Простории за друштвени игри пинг,понг,гемерски игри,цртање ….лифт.Покриен паркинг за возила ,мини маркет,сеф,24 часа рецепција ,перална.

20 МЕТРИ ОД ПЛАЖА

ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА (ШВЕДСКА МАСА) ,КЛИМА,WI-FI,ПАРКИНГ , ПОГЛЕД НА МОРЕ
1 ДЕТЕ ДО 11,99 ГОД. БЕСПЛАТНО

2 ДЕТЕ ДО 11,99 ГОД. БЕСПЛАТНО

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА СМЕСТУВАЊЕ НА  МИНИМУМ 2 ВОЗРАСНИ ЛИЦА ВО СОБА

ЦЕНИТЕ ЗА ТЕРМИНИТЕ (17.05; 24.05; 31.05;) ОЗНАЧЕНИ СО ЅВЕЗДИЧКА ВО ТАБЕЛАТА СЕ ПАКЕТ АРАНЖМАНИ И СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 HB (ДОРУЧЕК И ВЕЧЕРА) ШВЕДСКА МАСА СО ВКЛУЧЕН АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ

ЗА 1 ДЕТЕ ОД 0-11,99 г. БЕСПЛАТНО
ЗА 2 ДЕТЕ ОД 0-11,99 г. БЕСПЛАТНО

Не е дозволено сместување на дополнителни лица (деца или возрасни) повеќе од бројот на кревети во собите.

ЗА 3 ВОЗРАСЕН 12+ 40% ПОПУСТ
ЗА 4 ВОЗРАСЕН 12+ 70% ПОПУСТ

Доплата за туристичка такса 7 € од ден од соба, се плаќа во агенција, (доколку дојде до промена на цената за туристичката такса од страна на грчките власти,цената ќе биде променета).

Hotel Theme

Early Booking 2024
Атос - Халкидики
Грција
Лето 2024

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019