Лето 2024 во Калабрија, Италија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

                                                        

Калабрија, за многумина спаѓа во најинспиративните делови на Италија и со несекојдневното синило на морето и раскошниот брег, ви нуди можност за прав авантуристички одмор.  Се наоѓа на самиот шпиц на „италијанската чизма„, а најатрактивното место е малиот приморски град Тропеа.

Летувањето во Калабрија ќе ви го надополнат и преубавите предели на кои можете да им се воодушевувате од ‘ртот Капо Ватикано и светилникот кој му е заштитен знак. ‘Ртот од бел гранит, висок 284 метри доминира над панорамата и ја дели на два залива, Ѓоја Тауро и Санта Еуфемија. На север и југ се нижат мали приморски места, секое со својата специфичност.

Скалеа – Калабрија, Италија

                                                                                                SANTA CATERINA Village Beach Resort 4*

 

SANTA CATERINA Village & Beach Resort 4* се наоѓа на самот брег. Располага со 379 соби во повеќе категории распространети во две згради. Располага со 4 базени за возрасни и за деца. Спортски терени за кошарка, ракомет, одбојка и други спортски активности. Располага и амфитеатар и организирани дневни и вечерни анимации и забавни активности за деца и возрасни.

Плажа:

Располага со огромна сопствена плажа опремена со БЕСПЛАТНИ лежалки, чадори и бар (ладни пијалоци и коктели).

Соби:

Располага со повеќе категории на соби распределени во двата објкти:

СТАНДАРД СОБА: Опремени со централна климатизација, ТВ, балкон, фен за коса

Услуги:

Рецепцијата е отворена 24 часа.

Има два големи ресторани кои служат појадок, ручек и вечера за гостите, а посебен дел е наменет за децата и специјално подготвена храна за нив.

На територијата на хотелскиот комплекс има 3 барови: на рецепцијата, покрај големиот базен и на плажа .

За љубителите на спортот им се нудат: тенис, пинг-понг, одбојка, кошарка,, фудбал, и др..

Бесплатен Wi-Fi

Бесплатен забавен детски центар

Шопинг центар

Медицински пункт

Паркинг

Дискотека на отворено

 

Период: 10 денови / 7 полни пансиони ( ALL inclusive Light) со вклучен пијалок

Дестинација: Скалеа, Калабрија, Италија

Датуми на поаѓање:

МАЈ: 28.05.2024

ЈУНИ: 04.06.2024, 11.06.2024, 18.06.2024, 25.06.2024

ЈУЛИ: 02.07.2024, 09.07.2024, 16.07.2024, 23.07.2024, 30.07.2024

АВГУСТ: 06.08.2024, 13.08.2024, 20.08.2024, 27.08.2024

СЕПТЕМВРИ: 03.09.2024, 10.09.2024, 17.09.2024, 24.09.2024

ОКТОМВРИ: 01.10.2024

ЦЕНОВНИК:

STANDARD ROOM & SMART ROOM

 

Датуми

Сместување во

1/2 соба СТАНДАРД

Сместување во

1/2 соба

СМАРТ

Дете до 12 год

СТАНДАРД

Дете до 12 год

СМАРТ

Дете до 16 год

СТАНДАРАД

Дете до 16 год

СМАРТ

28.05.2024

535.00

575.00

275.00

320.00

320.00

360.00

04.06.2024

550.00

595.00

275.00

320.00

320.00

360.00

11.06.2024

585.00

630.00

275.00

320.00

320.00

360.00

18.06.2024

615.00

665.00

275.00

320.00

320.00

360.00

25.06.2024

640.00

690.00

275.00

320.00

320.00

360.00

02.07.2024

720.00

780.00

280.00

325.00

325.00

380.00

09.07.2024

690.00

799.00

280.00

325.00

325.00

380.00

16.07.2024

770.00

845.00

280.00

325.00

325.00

380.00

23.07.2024

799.00

880.00

280.00

325.00

325.00

380.00

30.07.2024

839.00

920.00

280.00

325.00

325.00

380.00

06.08.2024

885.00

1,099.00

280.00

325.00

350.00

405.00

13.08.2024

1,030.00

1,099.00

280.00

325.00

350.00

405.00

20.08.2024

1,030.00

1,099.00

280.00

325.00

350.00

405.00

27.08.2024

990.00

1,050.00

280.00

325.00

350.00

405.00

03.09.2024

699.00

795.00

275.00

320.00

320.00

360.00

10.09.2024

590.00

680.00

275.00

320.00

320.00

360.00

17.09.2024

535.00

630.00

275.00

320.00

320.00

360.00

24.09.2024

490.00

530.00

275.00

320.00

320.00

360.00

01.10.2024

455.00

499.00

270.00

310.00

280.00

330.00

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:

Автобуски превоз Скопје – Битола – Игуменица – Бари – Скалеа – Бари – Игуменица – Битола – Скопје

Бродски превоз Игуменца – Бари – Игуменица

7 полни пансиони на база традиционална италианска кујна (шведска маса) за појадок, ручек и вечера

Вклучен пијалок за време на ручеците и вечерите ( сода, вода, бело и црвено вино)

Чадори и лежалки на плажа БЕСПЛАТНО

4 базени од кои 1 со тобогани

Дневни и вечерни забави

Бесплатен Wi-Fi интернет во собите и заедничките простории

Спортски занимации – тенис, кошарка, фудбал и одбојка

Туристичко место, погодно за фамилии со деца

Сопстествен парк,

Голем број на продавници во близина на хотелот

 

ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ Е ВКЛУЧЕНО:

Туристичка такса за време на целиот престој 15 € по лице се плаќа во автобус

Задолжително патувачко осигурување ( 300,оо денари)

Останати неспоменати услуги

ВАЖНА ЗАБЕЛЕШКА:

Менаџментот на хотелот го задржува правото да прави секакви спонтани измени во наведената концепција на комплексот поради метеоролошки услови и други измени и без претходна најава.

Програма:

ДЕН-1. ВТОРНИК

Состанок на групата на претходно договорно место во 13:00 во Скопје, Велес, Прилеп и Битола. Патувањето продолжува кон Грција и пристаништето Игуменица. Гранични форманости. Патување со попатни одмори од околу 4 часа. По пристигнувањето во Игуменица, качување на бродот за Бари. Ноќно пловење кон Бари/ Бриндизи. Околу 9 часа.

ДЕН-2. СРЕДА РУЧЕК / ВЕЧЕРА

Пристигнување на пристаништето Бари. По напуштањето на бродот патување кон самиот ресорт кое трае околу 4 часа со 1 попатна пауза. Пристигнување во Скалеа и ресортот. Сместување. Вечера. Ноќевање.

ДЕН-3. ЧЕТВРТОК ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА

Појадок. Слободно време за запознавање со ресортот и уживање во кристалните води на Тиренското Море. Вечера. Ноќевање.

ДЕН-4. ПЕТОК ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА

Појадок. Слободно време на плажа или можност за користење на дополнителна екскурзија по желба. Вечера. Ноќевање.

ДЕН-5. САБОТА ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА

Појадок. Слободно време на плажа или можност за користење на дополнителна екскурзија по желба. Вечера. Ноќевање.

ДЕН-6. НЕДЕЛА ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА

Појадок. Слободно време на плажа или можност за користење на дополнителна екскурзија по желба. Вечера. Ноќевање.

ДЕН-7. ПОНЕДЕЛНИК ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА

Појадок. Слободно време на плажа или можност за користење на дополнителна екскурзија по желба. Вечера. Ноќевање.

ДЕН-8. ВТОРНИК ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА

Појадок. Слободно време на плажа или можност за користење на дополнителна екскурзија по желба. Вечера. Ноќевање.

ДЕН-9. СРЕДА ПОЈАДОК/РУЧЕК/ВЕЧЕРА

Појадок. Напуштање на собите до 10.00 часот. Багажот се одлага во просториите наменети за чување на багажот. Во 13.00 часот заминување кон Бари. По пристигнувањето посета на Црквата на Свети Никола чии мошти почиваат тука. Слободно време за прошетка низ Бари до времето за качување на брод во 22.00 часот. Ноќна пловидба кон Игуменица.

ДЕН-10. ЧЕТВРТОК ИГУМЕНИЦА – МАКЕДОНИЈА

Пристигнување на пристаништето во Игуменица.Напуштање на бродот. Заминување кон Македонија со попатни одмори и гранични формалности.

Напомени:

За аранжманите купени со попуст НЕ Е дозволено: промена на дата, име и презиме на патниците по извршената уплата, во случај на промена важат редовните цени и се доплаќа до износот;

Климата е вклучена во цената;

Собите се преземаат во 15:00 часот, а се напуштаат во 10:00 часот по локално време;

Попусти:

За уплатени два последователни термини 7+7 ноќевања одобруваме 10% попуст на вториот термин;

Не е дозволено комбинирање на попустот за рана уплата со другите попусти

Hotel Facilities

Air Conditioning
Internet – Wifi
Pool
Restaurant

Hotel Theme

Италија
Лето 2024
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019