All Season Club 4* – Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

All Seasons Club претставува елегантен хотел кој на гостите им нуди величествен панорамски поглед од секоја соба. Сместувањето се одвива во студио, едноспални или двоспални апартмани. Гостите можат да уживаат во топлиот внатрешен базен, во спа центарот каде професионалниот персонал им стои на располагање за сите нивни желби и потреби или едноставно да се релаксираат со сауна или парна бања. Хотелот располага со надворешен и подземен паркинг, покриеност со безжичен интернет долж целата негова површина, кабелски интернет во собите. Превозот до гондолата им е на располагање на сите гости.

Хотелот располага и со собна услуга, мини бар, опрема за скијање која може да се изнајми.

Топлиот хотелски ресторан изобилува со вкусни традиционални јадења и познати медитерански специјалитети и вегетаријански оброци.

Спа центарот располага со внатрешен затоплен базен, сауна, парна бања, масажи, терапии, релакс зона, третмани за убавина.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 20.10.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 25.10.2020

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 20.11.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 25.11.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.12.2020, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.12.2020

ПРОМОЦИИ:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12

Ценовник објавен на 04.09.2020

ALL SEASONS CLUB / 4* / BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2020
21.12.2020
B
22.12.2020
27.12.2020
C
28.12.2020
03.01.2021
D
04.01.2021
14.01.2021
A
15.01.2021
29.01.2021
B
30.01.2021
20.02.2021
A
21.02.2021
15.03.2021
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD
2 Возрасни лица 39.6 46.2 85.8 50.6 39.6 46.2 39.6
3 Возрасни лица 56.1 62.7 102.3 67.1 56.1 62.7 56.1
1 Возрасно лице 30.8 37.4 66 41.8 30.8 37.4 30.8
1 Возр +1 Дете (0-1,99) 30.8 37.4 66 41.8 30.8 37.4 30.8
1 Возр +1 Дете (2-11,99) 34.6 40.4 75 44.2 34.6 40.4 34.6
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (2-11,99) 34.6 40.4 75 44.2 34.6 40.4 34.6
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 44.5 52 96.5 57 44.5 52 44.5
2 Возр +1 Дете (0-1,99) 39.6 46.2 85.8 50.6 39.6 46.2 39.6
2 Возр +1 Дете (2-11,99) 50.6 57.2 96.8 61.6 50.6 57.2 50.6
STUDIO
3 Возрасни лица 49.5 55 99 66 49.5 55 49.5
4 Возрасни лица 66 71.5 115.5 82.5 66 71.5 66
3 Возр +1 Дете (0-1,99) 49.5 55 99 66 49.5 55 49.5
3 Возр +1 Дете (2-11,99) 60.5 66 110 77 60.5 66 60.5
1-BED ROOM APARTMENT
2 Возрасни лица 60.5 66 110 77 60.5 66 60.5
3 Возрасни лица 60.5 66 110 77 60.5 66 60.5
4 Возрасни лица 60.5 66 110 77 60.5 66 60.5
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 60.5 66 110 77 60.5 66 60.5
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 60.5 66 110 77 60.5 66 60.5
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 60.5 66 110 77 60.5 66 60.5
2-BED ROOM APARTMENT
4 Возрасни лица 77 88 132 99 77 88 77
5 Возрасни лица 77 88 132 99 77 88 77
6 Возрасни лица 77 88 132 99 77 88 77
4 Возр +1 Дете (0-11,99) 77 88 132 99 77 88 77
4 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 77 88 132 99 77 88 77
5 Возр +1 Дете (0-11,99) 77 88 132 99 77 88 77
RELEASE DAYS 3//2 5//3 12//10 7//5 3//2 5//3 3//2

 

ДОПОЛНИТЕЛНИ ИНФОРМАЦИИ

Во цената е вклучено: појадок, употреба на базен, сауна, парна бања, интернет, трансфер до гондолата, ски гардероба, паркинг.

Попустите за рана резервација и промоциите можат да се комбинираат. И за истите се земаат во предвид ноќевањата од поефтината тарифа, доколку е комбиниран период.

Минимум престој од 3 ноќевања, и Минимум 4 ноќевања за Новогодишниот период.

Бебешко креветче – бесплатно.

 

ДОПЛАТА за ПОЛУПАНСИОН: Возрасен – 9еур на ден, дете од 2-12,99год- 5еур на ден

ДОПЛАТА за ПОЛН ПАНСИОН: Возрасен -15еур на ден, дете од 2-12,99год – 9еур на ден

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ: Доцен отказ:

Сезона А и Д – 2 ноќевања пенали, Сезона Б – 2 ноќевања пенали, Сезона Ц – 3 ноќевања пенали.

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “АРИЕС“.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019