Apart Hotel Vicky – Ханиоти 2023

View on map
Нема оценка од 0 оценка
0/5
100% guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

Apart Hotel Vicky – Ханиоти 2023

ОПИС:

Ако сакате вашиот престој, да го поминете уживајќи покрај море, покрај кристално чиста вода и белата песок на плажата, во истражување на богатата историја, уживајќи во врвната гастрономија, ХАНИОТИ е идеален избор за вашиот незаборавен одмор или подолг престој. Препознатливо е по космополитската атмосфера, традиционалното се меша со модерните европски трендови. Ханиоти е место кое гарантира релаксирачки и незаборавен престој, има голем број хотели, апартмани и вили, бутици, продавници, бројни ресторани, кафе барови и традиционални таверни што ќе го задоволи секое семејство, исто така има и модерни барови и денс- клубови кои нудат вечерна забава за сите возрасти, а разновидните продавници и бутици нудат можност за шопинг интересен за туристите од сите возрасти.Овде имате можност за факултативни излети и екскурзии, така што можете да ги посетите Света Гора, Метеорите, заливот Торонеос.

Локација: 300 m од плажа, 100 m од центар
Сместување: Студија за три и четири лица на приземје.
Опрема: Кујна комплет за соодветниот број на гости, ТВ, клима, бања, тераса, WiFi.
Лежишта: Класични единечни и француски кревети.
Содржини: Рецепција, двор, базен, лежалки и чадори за сонце покрај базен.
Клима: се доплаќа 4 евра на ден по сместувачка единица.

СТУДИО бр. 19 приземје 1/3       франциски лежај + 1 единечен кревет
СТУДИО бр. 20 приземје 1/4       франциски лежај + 2 единечни кревети
СТУДИО бр. 21 приземје 1/4       франциски лежај + 2 единечни кревети
СТУДИО бр. 22 приземје 1/4       франциски лежај + 2 единечни кревети
СТУДИО бр. 23 приземје 1/3+1   франциски лежај + 1 единечни кревети (+ 1 помошен лежај за дете до 12г)

Важна напомена: Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Студијата не поседуваат крпи. Агенцијата не е одговорна за брзината на интернетот или јачината на сигналот поради технички проблеми.

 • Check in:    14:00h.
 • Check out:  09:00h.

GPS: 39°59’50.9″N 23°34’36.3″E

Одалеченост:

 • Agia Paraskevi Church — 6 km
 • Кohili boutique — 3 km
 • Pefkochori Beach — 3 km
 • Hanioti Beach — 400 m
 • Polichrono Beach — 4.7 km

ПОПУСТИ:

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  20%.
Акцијата трае од  21 Ноември до 21 Декември 2022

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  15%.
Акцијата трае од  21 Декември 2022  до 31 Јануари 2023

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  10%.
Акцијата трае од  01 Февруари-28 Февруари 2023

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  5%.
Акцијата трае од  01 Март-30 Април 2023

ЦЕНОВНИК:

Период Ноќи 1/3 студио 1/3+1 студио 1/4 студио Коментар
21.05-28.05.2023 7 89€ 99€ 109€ промо
28.05-04.06.2023 7 109€ 129€ 149€ промо
04.06-11.06.2023 7 159€ 179€ 199€
11.06-18.06.2023 7 219€ 239€ 259€
18.06-25.06.2023 7 259€ 289€ 329€
25.06-02.07.2023 7 289€ 339€ 359€
02.07-09.07.2023 7 329€ 379€ 399€
09.07-16.07.2023 7 359€ 399€ 429€
16.07-23.07.2023 7 399€ 449€ 469€
23.07-30.07.2023 7 399€ 449€ 469€
30.07-06.08.2023 7 399€ 449€ 469€
06.08-13.08.2023 7 399€ 449€ 469€
13.08-20.08.2023 7 399€ 449€ 469€
20.08-27.08.2023 7 359€ 399€ 429€
27.08-03.09.2023 7 319€ 359€ 389€
03.09-10.09.2023 7 259€ 289€ 329€
10.09-17.09.2023 7 169€ 199€ 209€ промо
17.09-24.09.2023 7 99€ 109€ 129€ промо
24.09-01.10.2023 7 69€ 79€ 89€ промо
 • Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.
 • Автобуски превоз 40 Еур возрасни Битола, Прилеп. Aвтобуски превоз 45 еур по лице возрасни:Скопје, Велес, Кавадарци .

Во цената е вклучено:

 • 7 ноќевања за наем на соба
 • Интернет (за јачината на истиот агенцијата не гарантира и не одговара)
 • Просторија и бања каде последниот ден можи да се користи додека да пристигнат автобусите.

Во цената не е вклучено:

 • Превоз
 • Патничко осигурување
 • Клима уред – 4€ на ден (се плаќа во објектот)
 • Туристичка такса: 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Hotel Theme

Early Booking 2023
Касандра - Халкидики
Лето 2023
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019