Апартмани Алекс 2 – Полихроно

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

Вила Алекс 2 – Полихроно

На првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, се наоѓа туристичката дестинација Полихроно, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Полихроно е опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.На местото на денешно Полихроно, во 7 век п.н.е. постоела населбата Неаполи која е уништена во 6 век н.е. Во 11 век се основа Полихроно . Денес брои повеќе од 1000 жители, а најразвиена гранка е туризмот. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, производи од маслиново масло и морски плодови, производи од крзно и кожа, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како пици и друга брза храна. Полихроно е одличен избор за семејства со деца поради убавото шеталиште покрај морето, кристалното море, како и многубројните продавници.

ОПИС

Апартмани “АЛЕКС 2” се наоѓа на само 10 метри од плажа и од пешачката патека. Вилата се состои од 4 апартмани бр. 1 и 2 на прв спрат и бр.3 и 4 на втор спрат. Сите со поглед на море. Апартманите се опремени кујна, шпорет со рерна, фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица ,ТВ, тераси Wi-Fi интернет, купатило со када, клима уред. Сите апартмани се со оделна спална со француски лежај и 2 оделни кревети во кујна. Од спалната и од кујната имаат тераси.

Check in:   14:00h.
Check out: 09:00h.

Важна Напомена: За хигиената на апартманите се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Апартманите не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

Ценовник 2023:

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  20%.
Акцијата трае од  21 Ноември до 21 Декември 2022
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  15%.
Акцијата трае од  21 Декември 2022  до 31 Јануари 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  10%.
Акцијата трае од  01 Февруари-28 Февруари 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  5%.
Акцијата трае од  01 Март-30 Април 2023

Период Ноќи 1/3 апартман 1/4 апартман Коментар
21.05-28.05.2023 7 149€ 179€ промо
28.05-04.06.2023 7 189€ 209€ промо
04.06-11.06.2023 7 259 299
11.06-18.06.2023 7 349 399
18.06-25.06.2023 7 419 469
25.06-02.07.2023 7 499 539
02.07-09.07.2023 7 559 599
09.07-16.07.2023 7 609 649
16.07-23.07.2023 7 609 649€
23.07-30.07.2023 7 609€ 649€
30.07-06.08.2023 7 659€ 699€
06.08-13.08.2023 7 659€ 699€
13.08-20.08.2023 7 599€ 639€
20.08-27.08.2023 7 529 569
27.08-03.09.2023 7 479 519
03.09-10.09.2023 7 359€ 409
10.09-17.09.2023 7 299€ 339
17.09-24.09.2023 7 179€ 209€ промо
24.09-01.10.2023 7 139€ 159€ промо

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Автобуски превоз 40 Еур возрасни Битола, Прилеп. Aвтобуски превоз 45 еур по лице возрасни:Скопје, Велес, Кавадарци .

Во цената е вклучено:

  • 7 Ноќевања,
  • Интернет
  • Клима

Во цената не е вклучено:

  • Превоз,
  • Патничко осигурување,
  • Туристичка такса 0,5 евра на ден (се плаќа во објектот).

Hotel Theme

Автобуски аранжмани
Касандра - Халкидики
Лето 2023
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019