Вила Флегос – Фурка, Халкидики

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Апартманскиот комплекс „Флегос“ иако се наоѓа во центарот на Фурка на 150 метри од плажа, изолиран е во апсолутен мир и тишина. Околу објектот има слободни места за паркинг. Располагаме со неколку апартмани кои се реновирани 2020 година, сите се квалитетно уредени, со комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствен тоалет и големи тераси. Има прекрасен двор со зеленило и скара. Интернетот и климата се вклучени во цената. Во собите нема пешкири.

Вонсезоски цени (објаени по лицеза 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

26.5 – 2.6

7

139

55

2.6 – 9.6

7

159

55

9.6 – 16.6

7

179

55

16.6 – 23.6

7

199

55

23.6 – 30.6

7

219

55

– Задолжитено плаќаат 4 лица во дуплекс апартманот –

Сезонски цена (објавени за наем на апартман за 7 ноќевања)

Термин

Ноќевања

Трикреветен апартман

Четирикреветен апартман

30.6 – 7.7

7

490

560

7.714.7

7

525

595

14.721.7

7

560

630

21.7– 28.7

7

595

665

28.7 – 4.8

7

595

665

4.8 – 11.8

7

595

665

11.8 – 18.8

7

595

665

18.8 – 25.8

7

595

665

25.8 – 1.9

7

560

630

Вонсезоски цени (објаени по лицеза 7 ноќевања со вклучен превоз)

Термин

Ноќевања

1 и 2 лице

3 и 4 лице

1.9– 8.9

7

219

55

8.9–15.9

7

199

55

15.9–22.9

7

159

55

22.9 – 29.9

7

109

55

– Задолжитено плаќаат 4 лица во дуплекс апартманот –

Напомени и услови:

 • Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денарска противвредност а по курс 1 евро = 62 мкд.

 • Вонсезонските цени се дадени (објавени) по лице за 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз. Доплатата за 3 и 4 лице (во зависност од бројот на кревети) е задолжителна. За патниците кои нема да користат организиран превоз, од цената се одбива 20 евра од целосната-вкупната сума

 • Сезонските цени се дадени (објавени) за наем на цело студио или апартман за 7 ноќевања, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:

  • За возрасни 3,100 денари (50 евра)

  • За деца до 11,99 години 2.170 денари (40 евра)

 • Тргнувањето од Скопје е во 3 часот наутро на паркингот спроти хотел „Холидеј ин“ (за сите промени патниците ќе бидат навремено информирани) а состанок на групата е во 2:30 минути. Тргнувањето од Грција кон Македонија е од место и време кои се договараат со придружникот-пратител на групата.

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.

 • За сигурна резервација се прифаќа исклучиво уплата на 50% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.

 • При правење на резервација на одбраниот објект, ве молиме да приложите копии од пасоши на сите патници кои ќе престојуваат во истиот.

 • Преземањето на собите е од 14-15 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот. Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин. Љубезно молиме да се почитуваме и ова правило.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking

Hotel Theme

Best value
Boutique
Classic
Early Booking 2024
Касандра - Халкидики
Лето 2024
Фурка, Халкидики
Show All

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019