Hotel Aqua Star

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Aqua Star е лоциран во Паралиа на 3 минути пешачење до плажа и само 5мин пешачење до центарот – идеалено сместување за Вашиот одмор.

Хотелот е целосно реновиран во 2022год. Опремен со лифт, соби со звучна изолација, комарници (на барање),  сервис будење (на барање), користење на клима уред со доплата од 7еур на ден на рецепција во Хотелот

Цените во табелата се за 7 ноќевања по лице со вклучен појадок и вечера, со почетен датум на сместување секоја Сабота.

Цените се изразени во евра, плаќање исклучиво во денарска противвредност, 1еур = 62мкд.

Првиот и последниот термин се промо цени и на нив не следува попуст за рана резервација

10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ  ДО 31.12.2022 СО 30% УПЛАТА НА ДЕПОЗИТ ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА И ЦЕЛОСНА ДОПЛАТА ДО 06.01.2023

Опис на сместување

Реновираните соби – ЕЛИА,  нудат пријатен престој со капацитет на сместување до 4 лица во трокреветни и четворокреветни соби. Собите располагаат со сопствен тоалет, крпи, ТВ, клима уред и Wi-Fi конекција (бесплатно), балкон каде можете да уживате во Вашето кафе и да се релаксирате.

ТЕРМИН 1/3 СОБА 1/4 СОБА
03.06.2023 229 EUR 229 EUR
10.06.2023 239EUR 239 EUR
17.06.2023 259 EUR 259 EUR
24.06.2023 269 EUR 269 EUR
01.07.2023 279 EUR 279 EUR
08.07.2023 279 EUR 279 EUR
15.07.2023 279 EUR 279 EUR
22.07.2023 279 EUR 279 EUR
29.07.2023 319 EUR 319 EUR
05.08.2023 319 EUR 319 EUR
12.08.20233 309 EUR 309 EUR
19.08.2023 259 EUR 259 EUR
26.08.2023 249 EUR 249 EUR
02.09.2023 239 EUR 239 EUR
09.09.2023 229 EUR 229 EUR

Опис на програма

Доплати:

Трето возрасно лице – 150еур за 7 ноќевања на Полупансион

1во дете од 2-13,99год – 130еур за 7 ноќевања на Полупансион

2ро дете од 2-13,99год – 56еур за 7 ноќевања на Полупансион

Еднокреветно користење на пасион 70% доплата од цената на возрасен

1 возрасен и едно дете од 2-13,99год – детето плаќа 130еур

1 возрасен и две деца од 2-13,99год – двете деца плакаат по 130еур

Доплата за клима: 7еур на ден , на лице место се наплаќа на рецепција.

Превоз

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Паралија чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

 • -Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
 • -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
 • -Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
 • -Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
 • -Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа: 

 • -Битола -спортска сала– 40€ по лице
 • -Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 40€
 • -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
 • -Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 50€ по лице
 • -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
 • -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансвер) се реализираат со патнички возила или комбe

 • – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 Евра од редовната цена
 • – Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање превоз од Скопје за Паралиа ( секоја Сабота )

 • -03:40 h Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес
 • -04:00 h Скопје (Дрводекор)
 • -04:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
 • -05:00 h Неготино (бензинска пумпа, Неготино)
 • -06:00 h Граничен премин(бензинска пумпа Шимов)

 

Време на поаѓање превоз од Битола за Паралија:

 • -04:00 h Битола (автобуска станица Транскоп на перон )
 • -03:15 h Прилеп (бензинска пумпа Салида) -Трансфер до Битола
 • -02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола
 • -02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола
 • -02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола
 • -03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

Hotel Theme

Early Booking 2023
Грција
Олимписка Ревиера

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019