Хотел Арена Тетекс 3* – Попова Шапка

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Арена се наоѓа на прва линија пред ски патеките, располага со вкупно 33 соби и апартмани и вкупен капацитет од 105 гости.
Сите соби се со сопствен балкон со прекрасен поглед кон ски центарот, ТВ, WIFI.
Нуди и голема тераса со поглед и капацитет од 150 гости, ресторан со камин, кафитерија и сопствен паркинг.
Од оваа година има и нов спа центар со голем базен, ѓакузи, турска бања, финска бања, топли клупи и лежалки со прекрасен поглед кон ски центарот.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

Редовните цени се:
1800 денари за ноќевање со појадок
2100 денари за полу пансион
2400 денари за полн пансион.

Во цената е вклучен и спа центарот.
Во цената е вклучен 5% ддв и 40 денари туристичка такса.
За деца до 5.99 години е бесплатно, од 6 до 12 години се наплаќа 50%.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Flat Tv
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Yard
Show All

Hotel Theme

Македонија - зима
Попова Шапка

Rules

Check In 12:00
Check Out 12:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019