from €0,00
Check Availability

Hotel Astera 4* – Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот Астера Банско & Спа се наоѓа на само 200м од гондолата и 1км од центарот на Банско. Хотелот нуди целосно опремен спа центар, ски бар, интернет и куглана.

Спа Центарот на Хотел Астера има оддел за психо и ароматерапија. Фитнес сала, џакузи, водена пештера, детски оддел со аква парк, парни бањи, внатрешен и надворешен базен како и разновидни случаи. Во хотелот исто така има опција и за изнајмување на ски опрема и ски школа со лиценциран учител.

 

15% Попуст за резервации направени до 31.10.2019, за период на престој од 01.12-27.12 и 04.01-15.04.2020
10% Попуст за резервации направени до 30.11.2019, за период на престој од 01.12-27.12 и 04.01-15.04.2020

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА: ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ВО ПЕРИОД ОД 02.11-15.11.2019, ЗА ПРЕСТОЈ ОД 6 НОЌЕВАЊА ВО ПЕРИОД ОД 10.01 – 17.01 & 31.01-14.02.2020, ПОПУСТ ОД 15%, ВАЖЕЧКИ ЗА Double Standard & One bedroom apartment (со 100% уплата до 20.11.2019)

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД.

Ценовник објавен на 26.07.2019

 

ASTERA 4* БАНСКО
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2019
22.12.2019
B
23.12.2019
27.12.2019
C
28.12.2019
03.01.2020
D
04.01.2020
10.01.2020
B
11.01.2020
29.02.2020
A
01.03.2020
15.04.2020
STANDART СТАНДАРД ДВОКРЕВЕТНА
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 79.2 101.2 167.2 107.8 101.2 79.2
3 Возрасни лица 106.9 136.6 225.7 145.5 136.6 106.9
1 Возрасно лице 52.8 67.1 118.8 78.1 67.1 52.8
1 Возр +1 Дете (0-2,99) 52.8 67.1 118.8 78.1 67.1 52.8
1 Возр +1 Дете (3-12,99) 59.4 75.9 125.4 80.8 75.9 59.4
1 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-2,99) 52.8 67.1 118.8 78.1 67.1 52.8
1 Возр +2 Деца (0-2,99) (3-12,99) 59.4 75.9 125.4 80.8 75.9 59.4
1 Возр +2 Деца (3-12,99) (3-12,99) 79.2 101.2 167.2 107.8 101.2 79.2
2 Возр +1 Дете (0-12,99) 79.2 101.2 167.2 107.8 101.2 79.2
1-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2 Возрасни лица 121 149.6 213.4 169.4 149.6 121
3 Возрасни лица 163.3 202 288 229 202 163.3
2 Возр+1 Дете (0-12,99) 121 149.6 213.4 169.4 149.6 121
2 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-12,99) 121 149.6 213.4 169.4 149.6 121
2 Возр +2 Деца (2-12,99) (2-12,99) 151.2 187 266.7 211.7 187 151.2
3 Возр +1 Дете (0-12,99) 163.3 202 288 228.7 202 163.3
2-BED ROOM APARTMENT АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
4 Возрасни лица 286 347.6 470.8 387.2 347.6 286
5 Возрасни лица 336 408.4 553 455 408.4 336
4 Возр +1 Дете (0-12,99) 286 347.6 470.8 387.2 347.6 286
4 Возр +2 Деца (0-2,99) (0-12,99) 286 347.6 470.8 387.2 347.6 286
4 Возр +2 Деца (2-12,99) (2-12,99) 321.7 391.05 529.6 435.6 391 321.7
5 Возр +1 Дете (0-12,99) 336 408.4 553 454.9 408.43 336
RELEASE DAYS 5//5 10//10 21//21 14//14 10//10 5//5
Период на резервирање Период на престој Промоции
June 19, 2019 December 22, 2019 December 1, 2019 December 22, 2019 7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10
June 19, 2019 March 15, 2020 January 11, 2020 March 15, 2020 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11
June 19, 2019 April 15, 2020 March 16, 2020 April 15, 2020 7=5, 8=6, 9=7, 10=8, 11=9, 12=10

 

Генерални услови:

Во цените е вклучено: сите водни услуги во Аква Паркот: сауна, внатрешен базен, фитнес; ски гардероба; бесплатен паркинг; интернет само во јавните простории; превоз до гондолата.

EB попустот и промоциите НЕ се комбинираат

Не сите соби се во главната зграда. Некој од собите не се поврзани со топла врска со главната зграда.

Интернет во собите се плаќа – 2лева за 24 часа или 12 лева 1 недела.

Новогодишната вечера е здолжителна. Божиќната вечера не е задолжителна

-Бебешко креветче – бесплатно

Новогодишна вечера (задолжителна) 80еур возрасен, 40еур дете од 2-12,99год

Божиќна вечера (незадолжителна) 40еур возрасен, 20еур дете од 2-12,99год

Доплата за цел пансион 9еур на ден по лице, 5еур дете од 2-11,99год.

Доцен отказ на резервација – 1 ноќевање пенали,

No-Show – 1 ноќевање пенали

 

Новогодишниот период – нерефундабилен. 100% пенали за новогодишниот и божиќниот период.

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

View More

Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox