Hotel Astera 4* – Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот Астера Банско & Спа се наоѓа на само 200м од гондолата и 1км од центарот на Банско. Хотелот нуди целосно опремен спа центар, ски бар, интернет и куглана.

Спа Центарот на Хотел Астера има оддел за психо и ароматерапија. Фитнес сала, џакузи, водена пештера, детски оддел со аква парк, парни бањи, внатрешен и надворешен базен како и разновидни случаи. Во хотелот исто така има опција и за изнајмување на ски опрема и ски школа со лиценциран учител.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

(за цени на полупансион или цел пансион, во консултација со агентите)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 05.11.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 05.12.2020

(ПОПУСТОТ НЕ  Е ВАЛИДЕН ЗА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 27.12-04.01.2021)

-10% ПОПУСТ ЗА ДОЛГ ПРЕСТОЈ ОД 7-9 НОЌЕВАЊА

15% ПОПУСТ ЗА ДОЛГ ПРЕСТОЈ ОД 10 НОЌЕВАЊА И ПОВЕЌЕ

15% ПОПУСТ ЗА СЕНИОРИ НАД 65ГОД

 

ASTERA BANSKO / 4* / BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2020
10.12.2020 и 14.12.2020
19.12.2020
B
11.12.2020
13.12.2020 и 20.12.2020
27.12.2020
C
28.12.2020
03.01.2021
B
04.01.2021
24.01.2021 и 13.02.2021
14.02.2021
D
25.01.2021
31.01.2021 и 08.02.2021
12.02.2021
B
01.02.2021
07.02.2021 и 13.02.2021
14.02.2021
D
15.02.2021
19.02.2021 и 22.02.2021
26.02.2021
B
20.02.2021
21.02.2021 и 27.02.2021
28.02.2021
D
01.03.2021
07.03.2021
A
08.03.2021
30.04.2021
STANDART
ЦЕНИ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 52.8 88 158.4 88 77 88 77 88 77 52.8
3 Возрасни лица 73.9 123.2 221.76 123.2 107.8 123.2 107.8 123.2 107.8 73.9
1 Возрасно лице 45.1 71.5 124.3 71.5 63.8 71.5 63.8 71.5 63.8 45.1
1 Возр +1 Дете (0-11,99) 45.1 71.5 124.3 71.5 63.8 71.5 63.8 71.5 63.8 45.1
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99) 45.1 71.5 124.3 71.5 63.8 71.5 63.8 71.5 63.8 45.1
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 58.3 93.5 163.9 93.5 83 93.5 83 93.5 83.05 58.3
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 52.8 88 158.4 88 77 88 77 88 77 52.8
DELUXE MOUNTAIN VIEW
2 Возрасни лица 63.8 99 169.4 99 88 99 88 99 88 63.8
3 Возрасни лица 89.32 138.6 237.1 138.6 123.2 138.6 123.2 138.6 123.2 89.3
1 Возрасно лице 53.9 80.3 133.1 80.3 71.5 80.3 71.5 80.3 71.5 53.9
1 Возр +1 Дете (0-11,99) 53.9 80.3 133.1 80.3 71.5 80.3 71.5 80.3 71.5 53.9
1 Возр +2 Деца (0-1,99) (0-11,99) 53.9 80.3 133.1 80.3 71.5 80.3 71.5 80.3 71.5 53.9
1 Возр +2 Деца (2-11,99) (2-11,99) 69.8 105 175.4 105 93.5 105 93.5 105 93.5 69.8
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 63.8 99 169.4 99 88 99 88 99 88 63.8
1-BEDROOM ANNEX BUILDING
2 Возрасни лица 99 138.6 187 138.6 124.3 138.6 124.3 138.6 124.3 99
3 Возрасни лица 99 138.6 187 138.6 124.3 138.6 124.3 138.6 124.3 99
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 99 138.6 187 138.6 124.3 138.6 124.3 138.6 124.3 99
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 99 138.6 187 138.6 124.3 138.6 124.3 138.6 124.3 99
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 99 138.6 187 138.6 124.3 138.6 124.3 138.6 124.3 99
1-BEDROOM MAIN BUILDING
2 Возрасни лица 110 154 209 154 138.6 154 138.6 154 138.6 110
3 Возрасни лица 154 215.6 292.6 215.6 194.04 215.6 194.04 215.6 194.04 154
2 Возр +1 Дете (0-11,99) 110 154 209 154 138.6 154 138.6 154 138.6 110
2 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 110 154 209 154 138.6 154 138.6 154 138.6 110
3 Возр +1 Дете (0-11,99) 154 215.6 292.6 215.6 194.04 215.6 194.04 215.6 194.04 154
2-BEDROOM ANNEX BUILDING
4 возрасни лица 121 160.6 209 160.6 146.3 160.6 146.3 160.6 146.3 121
5 Возрасни лица 121 160.6 209 160.6 146.3 160.6 146.3 160.6 146.3 121
4 Возр +1 Дете (0-11,99) 121 160.6 209 160.6 146.3 160.6 146.3 160.6 146.3 121
4 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 121 160.6 209 160.6 146.3 160.6 146.3 160.6 146.3 121
5 Возр +1 Дете (0-11,99) 121 160.6 209 160.6 146.3 160.6 146.3 160.6 146.3 121
3-BEDROOM ANNEX BUILDING
6 Возрасни лица 143 182.6 231 182.6 168.3 182.6 168.3 182.6 168.3 143
6 Возр +1 Дете (0-11,99) 143 182.6 231 182.6 168.3 182.6 168.3 182.6 168.3 143
6 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 143 182.6 231 182.6 168.3 182.6 168.3 182.6 168.3 143
2-BEDROOM MAIN BUILDING
4 возрасни лица 264 365.2 448.8 365.2 325.6 365.2 325.6 365.2 325.6 264
5 Возрасни лица 316.8 438.2 538.5 438.2 390.7 438.2 390.7 438.2 390.72 316.8
4 Возр +1 Дете (0-11,99) 264 365.2 448.8 365.2 325.6 365.2 325.6 365.2 325.6 264
4 Возр +2 Деца (0-11,99) (0-11,99) 264 365.2 448.8 365.2 325.6 365.2 325.6 365.2 325.6 264
5 Возр +1 Дете (0-11,99) 316.8 438.2 538.5 438.2 390.7 438.2 390.7 438.2 390.72 316.8

Генерални услови:

Во цените е вклучено: сите водни услуги во Аква Паркот: сауна, внатрешен базен, фитнес; ски гардероба; бесплатен паркинг; интернет само во јавните простории; превоз до гондолата.

EB попустот и промоциите за стари лица и долг престој НЕ се комбинираат

Собите кој се во анекс зградата не се поврзани со топла врска со главната зграда и аква паркот

Новогодишната вечера е здолжителна. Божиќната вечера не е задолжителна

-Бебешко креветче – бесплатно

 

Доплати:

-Новогодишна вечера (задолжителна) 90еур возрасен, 50еур дете од 2-12,99год

-Божиќна вечера (незадолжителна) 50еур возрасен, 30еур дете од 2-12,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур 

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

Политика на отказ:

Новогодишниот период – до 30 дена пред пристигање – без пенали, потоа 1 ноќевање пенали.

Останатиот период, до 14 дена пред притигање – без пенали, потоа 1 ноќевање пенали.

No-Show – 1 ноќевање пенали

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “АРИЕС“.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019