ХОТЕЛ БИП 2* – БУДВА 

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

ХОТЕЛ БИП 2* – БУДВА 

Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу дискотеки, кафичи, ресторани кој вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Хотел ”БИП” 2*  реновиран во 2019 год., со идеална местоположба на 300 м. од Словенска плажа, со сопствен паркинг: 1/2,1/3  соби, секоја со балкон, twc, тв, wi-fi, и клима – вклучена во цената. Појадокот и вечерата се на база на шведски стол.

 

Период Полупансион 

Стандард соба

01.06-15.07.2023 39 €‎
15.07-31.08.2023 42 €‎
01.09-30.09.2023 39 €‎

 

 

Напомена: Цените се во евра за 4 и 7 ноќевање со  полупансион, по лице – без превоз.

Деца со родители од  5 до 12 години во 1/3 имаат 30 % попуст  

Доплата за ручек 5,50 € по лице

Цените се во евра, плаќањето е во денарска противредност – 1 € = 62 денари.

 

Доплата за туристичка такса и осигурување 1,00 € по лице по ден, за деца од 12-18 год. = 0.50 € (плаќање во агенција).

Доплата за патничко здравствено осигурување за 7 дена до 65 год = 300 ден, до 14 год = 200 ден. Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч.

 

 

Hotel Theme

Будва
Црна Гора

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019