Hotel Casa Karina 4*, Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Каса Карина е луксузен хотел, лоциран во подножјето на планината Пирин, во едно од најубавите бугарски одморалишта – Банско. Хотелот има одлична локација и е блиску и до планината и до центарот на градот. Се наоѓа во најпосакуваната област на Банско – до ски-гондолата на околу 100 метри од кабинскиот ски-лифт, 250 метри од Националниот парк Пирин и 1000 метри од центарот на Банско. Удобноста и удобноста на хотелот и одличната услуга ви гарантираат пријатен и незаборавен одмор на планина. Хотелот нуди одлични капацитети за организирање на семинари, конференции и компаниски настани и располага со добро опремена конференциска сала со капацитет за околу 60 луѓе. Заборавете на секојдневниот стрес и дојдете на одмор во прекрасната планина Пирин. Комплексот располага со студија, апартмани со една и две спални со различни димензии со неверојатен поглед кон Рила и Пирин планина. Содржини: Луксузен ресторан со 180 седишта; Лоби бар со 30 седишта; Градина со скара; Затворен базен, фитнес, сауна, парна бања, зона за релаксација; Турска бања – платена услуга; Различни спа третмани – платена услуга Багажен простор; Конференциска сала со мултимедија; Бесплатен надворешен паркинг и заштитена гаража; Преграда за складирање на ски опрема; Безжична интернет конекција – платена услуга; Перење – платена услуга; Услуга во соба – платена услуга. Разновидноста на забавите во природата или историските програми, за да останете ви носи незаборавни емоции и неверојатно искуство. Затворен базен, фитнес, сауна, парна бања, зона за релаксација; Турска бања – платена услуга; Различни спа третмани – платена услуга Багажен простор; Конференциска сала со мултимедија; Бесплатен надворешен паркинг и заштитена гаража; Преграда за складирање на ски опрема; Безжична интернет конекција – платена услуга; Перење – платена услуга; Услуга во соба – платена услуга. Разновидноста на забавите во природата или историските програми, за да останете ви носи незаборавни емоции и неверојатно искуство. Затворен базен, фитнес, сауна, парна бања, зона за релаксација; Турска бања – платена услуга; Различни спа третмани – платена услуга Багажен простор; Конференциска сала со мултимедија; Бесплатен надворешен паркинг и заштитена гаража; Преграда за складирање на ски опрема; Безжична интернет конекција – платена услуга; Перење – платена услуга; Услуга во соба – платена услуга. Разновидноста на забавите во природата или историските програми, за да останете ви носи незаборавни емоции и неверојатно искуство. Перење – платена услуга; Услуга во соба – платена услуга. Разновидноста на забавите во природата или историските програми, за да останете ви носи незаборавни емоции и неверојатно искуство. Перење – платена услуга; Услуга во соба – платена услуга. Разновидноста на забавите во природата или историските програми, за да останете ви носи незаборавни емоции и неверојатно искуство.


Соби

ДВОКРЕВЕТНА СОБА
Тип на соба: СТАНДАРД
Пансион: САМО СОБА
СТУДИО 2 ВОЗРАСНИ
Тип на соба: СТУДИО
Пансион: САМО СОБА
СТАН 2АД
Тип на соба: СТАН со 1 СПАЛНА
Пансион: САМО СОБА
ДВОКРЕВЕТНА СОБА
Тип на соба: СТАНДАРД
Пасион : НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
СТУДИО 2 ВОЗРАСНИ
Тип на соба: СТУДИО
Пасион : НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
СТУДИО 2 ВОЗРАСНИ
Тип на соба: СТУДИО ЛУКС
Пансион: САМО СОБА
СТАН 2АД
Тип на соба: СТАН со 1 СПАЛНА
Пасион : НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
СТУДИО 2 ВОЗРАСНИ
Тип на соба: СТУДИО ЛУКС
Пасион : НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ДВОКРЕВЕТНА СОБА
Тип на соба: СТАНДАРД
Пасион: ПОЛУПАНСИОН
СТУДИО 2 ВОЗРАСНИ
Тип на соба: СТУДИО
Пасион: ПОЛУПАНСИОН
СТАН 2АД
Тип на соба: СТАН со 1 СПАЛНА
Пасион: ПОЛУПАНСИОН
ДВОКРЕВЕТНА СОБА
Тип на соба: СТАНДАРД
Табла: ALL INCLUSIVE
СТУДИО 2 ВОЗРАСНИ
Тип на соба: СТУДИО ЛУКС
Пасион: ПОЛУПАНСИОН
СТУДИО 2 ВОЗРАСНИ
Тип на соба: СТУДИО
Табла: ALL INCLUSIVE
СТАН 2АД
Тип на соба: СТАН со 1 СПАЛНА
Табла: ALL INCLUSIVE
СТУДИО 2 ВОЗРАСНИ
Тип на соба: СТУДИО ЛУКС
Табла: ALL INCLUSIVE

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019