fbpx
from €0,00
Check Availability

Hotel Casa Karina 4*, Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Hotel Casa Karina 4* е луксузен апартмански хотел кој се наоѓа 100м од гондолата, 100м од Парк Пирин, и 1000м од центарот на Банско

Елегантниот ресторан на хотелот може да смести до 140 луге а исто така во состав на хотелот има и кафе бар, место за забава и одмор, билјард.

Каса Карина на гостите им нуди бесплатно користење на затворен базен, сауна, парна бања, турка бања, како и најразновидни спа третмани со одредена доплата.

Исто така во состав на хотелот има и детско катче за деца до 5 години каде што може да се користи и во надзор со родителите. Исто така хотелот дозволува милениче до 5кг – со доплата од 5еур на ден.

Хотелот располага со: ресторан, лоби бар, летна градина, внатрешен базен, сауна, парна бања, турска бања, релакс зона, внатрешен паркинг и подземна гаража со доплата од 5еур на ден, конференциска сала, интернет wi-fi, перална, ски гардероба и собен сервис.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН (ПОЈАДОК И ВЕЧЕРА)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 62 МКД.

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.10.2020, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.10.2020

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.11.2020, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.11.2020

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 01.12.2020, И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2020

ПРОМОЦИИ:

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ВО ПЕРИОД ОД 01.12-26.12.2020= (7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12)

ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ВО ПЕРИОД ОД 04.01-31.03.2020=(7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12)

Ценовник објавен на: 03.09.2020

CASA KARINA 4* BANSKO
ПОЛУПАНСИОН A
01.12.2020
21.12.2020
B
22.12.2020
26.12.2020
C
27.12.2020
03.01.2021
D
04.01.2021
28.02.2021
A
01.03.2021
31.03.2021
STANDARD ROOM
2 Возрасни лица 70.4 74.8 114.4 85.8 70.4
3 возрасни лица 100.1 106.7 161.7 122.1 100.1
1 возрасно лице 52.8 56.1 85.8 64.9 52.8
1 возр +1 дете (0-3,99) 52.8 56.1 85.8 64.9 52.8
1 возр +1 дете (4-11,99) 58.3 62.7 94.6 71.5 58.3
1 Возр +2 деца (0-3,99) (4-11,99) 58.3 62.7 94.6 71.5 58.3
1 Возр+2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 79.2 85.8 129.8 97.9 79.2
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 70.4 74.8 114.4 85.8 70.4
2 Возр +1 Дете (4-11,99) 91.3 97.9 149.6 112.2 91.3
2 Возр +2 деца (0-3,99) (0-3,99) 70.4 74.8 114.4 85.8 70.4
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99) 91.3 97.9 149.6 112.2 91.3
2 Возр +2 деца (4-11,99) (4-11,99) 112.2 121 184.8 138.6 112.2
STUDIO
2 Возрасни лица 74.8 79.2 121 90.2 74.8
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 74.8 79.2 121 90.2 74.8
STUDIO LUX
2 Возрасни лица 88 92.4 132 101.2 88
3 возрасни лица 117.7 124.3 179.3 137.5 117.7
1-BED ROOM APARTMENT
2 Возрасни лица 92.4 96.8 132 101.2 92.4
3 возрасни лица 122.1 128.7 179.3 137.5 122.1
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 92.4 96.8 132 101.2 92.4
2 Возр +1 Дете (4-11,99) 113.3 119.9 167.2 127.6 113.3
2 Возр +2 деца (0-3,99) (0-3,99) 92.4 96.8 132 101.2 92.4
2 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99) 113.3 119.9 167.2 127.6 113.3
2 Возр +2 деца (4-11,99) (4-11,99) 134.2 143 202.4 154 134.2
3 Возт +1 Дете (0-3,99) 122.1 128.7 179.3 137.5 122.1
3 Возр +1 Дете (4-11,99) 143 151.8 214.5 163.9 143
2-BED ROOM APARTMENT
4 Возрасни лица 184.8 193.6 264 202.4 184.8
5 Возрасни лица 214.5 225.5 311.3 238.7 214.5
4 Возр +1 Дете (0-3,99) 184.8 193.6 264 202.4 184.8
4 Возр +1 Дете (4-11,99) 205.7 216.7 299.2 228.8 205.7
4 Возр +2 Деца (0-3,99) (0-3,99) 184.8 193.6 264 202.4 184.8
4 Возр +2 Деца (0-3,99) (4-11,99) 205.7 216.7 299.2 228.8 205.7
4 Возр +2 Деца (4-11,99) (4-11,99) 226.6 239.8 334.4 255.2 226.6
RELEASE DAYS 7//7 14//14 21//21 14//14 7//7

Генерални услови:

EB попустите и промоциите НЕ се комбинираат

Новогодишна вечера е задолжителна – 90еур возрасен, 45еур дете од 6-11,99год.

Во цената е вклучено: внатрешен базен (28-30°C), фитнес, сауна, парна бања, WI-FI.

Услуги со доплата:

Бањарки на лице место – 5 лева за целиот престој, со депозит од 30 лева кој е повратен.

Бебешко креветче – со доплата од 5 лева на ден на лице место

Подземен паркинг / определен број на места / – 10 лева / 5еур за 24 часа.

Резервации за престој во период од 22.12.20 до 03.01.21 мора да се со 100% уплата до 10.12.2020

Миленици до 5кг – дозволено, со доплата од 6еур на ден.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Минимум престој:

Од 01.12-26.12.2020 и од 04.01-31.03.2021 – 3 Ноќевања минимум престој

Од 27.12-03.01.2021 – 5 Ноќевања минимум престој

 

Политика на отказ на резервација:

Сезона A до E – 25% од тотал престојот како пенали / но не помалку од 50% од 1вата ноќ

Сезона B и D – помеѓу 7 до 3 дена пред пристигање – 50% пенали од тотал / не помалку од цената на 1вото ноќевање, отказ 2 дена пред пристигање или помалку – 100% од целиот износ

Сезона C од 14 до 8 дена пред пристигање – 50% пенали од тоталот, но не помалку од 1вото ноќевање. Отказ помалку од 7 дена – 100% пенали

No-Show: 100 % од целиот период, валиден за сите периоди (A, B, C, D, E).

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “АРИЕС“.

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019