Хотел и апартмани Дента 3* – Радиме, Валона, Албанија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

 Валона – најкомплетното албанско летовалиште

Валона прераснува во европска туристичка дестинација, на самата граница помеѓу Јадранското и Јонското море. Се чини, место идеално за летување на просечно македонско семејство. Поефитно од Грција, дури и од Скопје. Официјална валута е „лек “, сепак не е проблем и да платите во евра, но кусурот го добивате во леки. Во секој маркет, ресторан, кафуле – за 1 евро добивате 120 леки. Отприлика 1:2 е соодносот со македонскиот денар.

Хотел – ресторан Дента 3* Радима/Валона

  GPS 40.35349259056585, 19.484183127031464

Сместен во Валона, во областа  Радима, на само 100 метри од сопствена одлично уредена плажа хотелот Дента располага со ресторан, бесплатен сопствен паркинг, бар и градина. Одликувајќи се со убаво уредени соби и сите погодности за пријатен фамилијарен престој  хотелот, им обезбедува на гостите и детско игралиште и мал бар во дворот за гостите. Собите во хотелот се опремени со ТВ  со сателитски канали. Сите единици во хотелот Дента вклучуваат климатизација. Доручекот се служи на шведска маса. За секоја соба следуваат две лежалки и чадор за на плажа.

Променети термини на 11,05,2022 за поѓање секој четврток.

ПОПУСТИ: 15% до 15.05.2022
Хотел Дента 4 Јуни Јули Август Септ
02 09 16 23 30 07 14 21 28 04 11 18 25 01
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 соба 2 лица Ноќ. Со Појадок 359 379 449 499 529 539 549 569 569 569 569 549 479 369
1/2+1 соба 2 возр+ 1дете 5-12 год 408 428 498 548 578 588 598 618 618 618 618 598 528 418
1/2+1 соба 2 возр+2 деца 5-12 год 513 533 603 653 683 693 703 723 723 723 723 703 633 523
1/3 соба (3возрасни) 485 512 606 674 714 728 741 768 768 768 768 741 647 498
1/3+1 соба 3 возр+1дете 5-12 год 534 561 655 723 763 777 790 817 817 817 817 790 696 547
Напомена промо промо 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 промо
Цените се дадени по соба за 7 ноќeања со појадок во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
1во дете 0-5 години ГРАТИС. 2ро дете 0-5 години 70 Еур. Деца 5-12 години цена спрема табелата.
Во цената СЕ ВКЛУЧЕНИ 2 лежалки и чадор за на плажа.
Дозволено е сместување према капацитетот на студио (бр.на кревети), освен 1 дете до 5 години во кревет со родител или екстра кревет(на барање).
 Автобуски превоз 40 Еур возрасни – Битола , Охрид, Струга. Скопје, Велес, Прилеп 50 Еур.
Превоз за деца од 2 до 11,99 год: Попуст 10 Евра од редовната цена.
Доплата за вечера 10 Еур возрасен, 7 Еур за деца 2-12 години. 
За уплата на 2 термини одобруваме 7% попустТермните кои се обележани со црвено се промотивни и не подлежат на попуст.
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ  за Албанија: 
Скопје (Дрводекор) / Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -Трансфер до Битола
Цени за Валона 45 € возрасен од Битола, 45 Еур Скопје, Велес, Дреново
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА :
23:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер (претходен ден)
23:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
23:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
00:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
01:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
02:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.30h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
03:00h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
03.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

ВАЖНО : При обавување на автобускиот превоз ќе бидат запазени сите Ковид мерки за дезифенција, носење маски, како и исполнетост на возилото. Патувањето за Албанија КСАМИЛ се реализира преку граничен премин КАФАСАН-Струга со што може да се патува со ЛИЧНА КАРТА или ПАСОШ

ЗА АЛБАНИЈА НЕ Е ПОТРЕБЕН КОРОНА ТЕСТ!

 

Хотел Дента 3*

Апартмани Дента 3* – 100м од плажа, голем двор со зеленило, паркинг, големи тераси, опремена кујна. Гостите од апартманите ја користат истата плажа од хотел Дента, и можат да изнајмат лежалки и ладори по специјална цена, како и можност да се претплатат на храна во ресторан Дента (доручек и вечера).

Валона 2022 Попуст -15% за уплата до 15.05.2022
Апартмани Дента Б кат Валона Јуни Јули Август Септ
03 10 17 24 01 08 15 22 29 05 12 19 26 02
1/2 студио (2 лица) 69 99 239 279 299 339 389 389 389 389 389 369 329 199
1/3 соба (3 лица) 89 119 249 299 309 359 409 409 409 409 409 379 339 219
1/4 студио (4 лица) 99 139 259 319 319 379 429 429 429 429 429 389 349 239
Број на ноќи промо промо 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
Цените се дадени наем на студио за 7 ноќи во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Студијата се опремени со комплетна кујна, фрижидер и големи тераси, двор со зеленило.
Лежалки и чадори на барање, по специјални цени за гостите на вилата. Појадок 5 Еур по лице, полупансион 10 Еур по лице.
Автобуски превоз Скопје, Велес, Прилеп, Битола, Охрид 50 Еур. Деца 2 -12 год -10 Еур од цената за возрасен.
За уплата на 2 и повеќе термини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термините кои се обележани со црвено се ПРОМО и не подлежат на попуст. Клима вклучена во цена.
За оваа понуда важат ваучерите изададени Ковид19. Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Restaurant
Yard
Show All

Hotel Theme

Early Booking 2023
Албанија
Валона
Јонско Море
Лето 2023

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019