from €48,00
Check Availability

Hotel Evelina Palace 4*, Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот Евелина 4* се наоѓа во Банско, на западниот брег од реката Глазне на 100 метри од центарот на Банско на патот кој води према ски лифтот.

Располага со ресторан, спа центар (внатрешен базен, детско катче, фитнес, сауна и различни типови на масажи) и градина.

Собите се опремени со сателитска ТВ, телефон, минибар, балкон и фен.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 62 8МКД

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 05.11.2020

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2020, СО 50% УПЛАТА ДО 05.12.2020

ПРОМОЦИИ:

7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=10, 12=11, 13=12, 14=12 ЗА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-20.12.2020, 13.01-30.01.2020, 22.02-31.03.2020

EVELINA PALACE / 4* / BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2020
22.12.2020
B
23.12.2020
26.12.2020
C
27.12.2020
02.01.2021
B
03.01.2021
12.01.2021
D
13.01.2021
09.03.2021
A
10.03.2021
31.03.2021
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD DOUBLE ROOM
2 Возрасни лица 46.2 61.6 107.8 61.6 50.6 46.2
3 Возрасни лица 62.3 83.1 145.5 83.1 68.31 62.3
1 Возрасно лице 36.3 49.5 86.9 49.5 40.7 36.3
1 Возр +1 Дете (0-3,99) 36.3 49.5 86.9 49.5 40.7 36.3
1 Возр +1 Дете (4-13,99) 39.2 52.3 91.6 52.3 43 39.2
1 Возр +2 Дете (0-3,99) (4-13,99) 39.2 52.3 91.6 52.3 43 39.2
1 Возр +2 Деца (4-13,99) (4-13,99) 46.2 61.6 107.8 61.6 50.6 46.2
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 46.2 61.6 107.8 61.6 50.6 46.2
2 Возр +1 Дете (4-13,99) 53.1 70.8 123.9 70.8 58.1 53.1
STUDIO
2 редовни легла + помошни дополнителни
2 Возрасни лица 55 72.6 118.8 72.6 61.6 55
3 Возрасни лица 74.2 98 160.3 98 83.1 74.2
4 возрасни лица 93.5 123.4 201.9 123.4 104.7 93.5
2 Возр +1 Дете (0-3,99) 55 72.6 118.8 72.6 61.6 55
2 Возр +1 Дете (4-13,99) 63.2 83.4 136.6 83.4 70.8 63.2
2 Возр +2 деца (0-3,99) (0-3,99) 55 72.6 118.8 72.6 61.6 55
2 Возр +2 деца (0-3,99) (4-13,99) 63.2 83.4 136.6 83.4 70.8 63.2
2 Возр +2 Деца (4-13,99) (4-13,99) 71.5 94.3 154.4 94.3 80 71.5
3 Возр +1 Дете (0-3,99) 74.2 98 160.3 98 83.1 74.2
3 Возр +1 Дете (4-13,99) 75 99 162 99 84 75

ГЕНЕРАЛНИ УСЛОВИ

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат

Во цените е вклучено: внатрешен базен, фитнес, трансфер до гондолата, сауна, Wi-Fi во заедничките простории, паркинг!

Бебешко креветче – бесплатно

Новогодишната вечера е задолжителна (75еур по возрасно лице и 40еур за дете од 4-11,99год)

Божиќната вечера не е задолжителна(30еур по возрасно лице и 15еур за дете од 4-11,99год)

 

ДОПЛАТИ:

-Доплата за ПОЛУПАНСИОН: 11еур возрасен / 6еур дете од 4-13,99год на ден

-Новогодишна вечера – задолжителна (70еур возрасен, 35еур дете од 4-11,99год)

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1,5еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “АРИЕС”

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

DBL room Evellina

Created with Sketch.
22m2

Created with Sketch.
x2+1

Created with Sketch.
x1

Created with Sketch.
x2

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €48,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Park Hotel Gardenia 4*, Банско, Бугарија

0/5 Not Rated0 review
avg €58,00/night

Winslow Elegance 3*, Банско, Бугарија

0/5 Not Rated0 review
avg €0,00/night

Hotel Green Life 4*, Банско, Бугарија

0/5 Not Rated0 review
avg €68,00/night