Hotel Sunrise Park 4*, Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотел Sunrise Park 48 се наоѓа на неколку минути пешачење до гондолата, и на 5 минути одалеченост од историскиот центар на Банско, на својте гости им нуди, спа центар со базен, сауна и парна бања, фитнес, ресторан, лоби, ски гардероба.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 10.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.12.2019

 

Ценовник објавен на 20.08.2019

SUNRISE PARK / 4* / BANSKO
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2019
21.12.2019
B
22.12.2019
28.12.2019
C
29.12.2019
01.01.2020
D
02.01.2020
22.02.2020
B
23.02.2020
09.03.2020
A
10.03.2020
31.03.2020
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 44 47.5 80.9 51 47.5 44
2 Возрасни лица 55 59.4 101.2 63.8 59.4 55
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 44 47.5 80.9 51 47.5 44
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 55 59.4 101.2 63.8 59.4 55
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 68.7 74.2 126.5 79.7 74.2 68.7
1-BED ROOM APARTAMENT АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА СОБА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 59.4 63.8 107.8 68.2 63.8 59.4
3 Возрасни лица 80.1 86.1 145.5 92 86.1 80.1
4 Возрасни лица 101 108.4 183.2 115.9 108.4 101
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 59.4 63.8 107.8 68.2 63.8 59.4
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 74.2 79.7 134.7 85.2 79.75 74.2
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 59.4 63.8 107.8 68.2 63.8 59.4
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 74.2 79.7 134.7 85.2 79.7 74.2
2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 74.2 79.7 134.7 85.2 79.7 74.2
3 Возр +1 Дете (0-5,99) 80.1 86.1 145.5 92 86.1 80.1
3 Возр +1 Дете (6-11,99) 95 102 172.4 109.1 102 95
STUDIO GOLD СТУДИО ГОЛД
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 59.8 63.36 96.8 66.8 63.3 59.8
2 Возрасни лица 74.8 79.2 121 83.6 79.2 74.8
1 Возр +1 Дете (0-5,99) 59.8 63.3 96.8 66.8 63.3 59.8
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 74.8 79.2 121 83.6 79.2 74.8
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 93.5 99 151.25 104.5 99 93.5
APPARTMENT GOLD АПАРТМАН ГОЛД
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
2 Возрасни лица 79.2 83.6 127.6 88 83.6 79.2
3 Возрасни лица 106.9 112.8 172.2 118.8 112.8 106.9
4 Возрасни лица 134.6 142.1 216.9 149.6 142.1 134.6
2 Возр +1 Дете (0-5,99) 79.2 83.6 127.6 88 83.6 79.2
2 Возр +1 Дете (6-11,99) 99 104.5 159.5 110 104.5 99
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 79.2 83.6 127.6 88 83.6 79.2
2 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 99 104.5 159.5 110 104.5 99
2 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 99 104.5 159.5 110 104.5 99
3 Возр +1 Дете (0-5,99) 106.9 112.8 172.2 118.8 112.8 106.9
3 Возр +1 Дете (6-11,99) 126.7 133.7 204.1 140.8 133.7 126.7
2-BED ROOM APARTMENT АПАРАТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ СОБИ
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
4 Возрасни лица 110 118.8 202.4 127.6 118.8 110
5 Возрасни лица 129.25 139.5 237.8 149.9 139.5 129.2
6 Возрасни лица 148.5 160.3 273.2 172.2 160.3 148.5
4 Возр +1 Дете (0-5,99) 110 118.8 202.4 127.6 118.8 110
4 Возр +1 Дете (6-11,99) 123.7 133.6 227.7 143.5 133.6 123.7
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 110 118.8 202.4 127.6 118.8 110
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 123.7 133.6 227.7 143.5 133.6 123.7
4 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 123.7 133.6 227.7 143.5 133.6 123.7
5 Возр +1 Дете (0-5,99) 129.2 139.5 237.8 149.9 139.5 129.2
5 Возр +1 Дете (6-11,99) 143 154.4 263.1 165.8 154.4 143
MEISONETTE МЕЗОНЕТА
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
5 Возрасни лица 137.5 148.5 253 159.5 148.5 137.5
6 Возрасни лица 156.7 169.2 288.4 181.8 169.2 156.7
5 Возр +1 Дете (0-5,99) 137.5 148.5 253 159.5 148.5 137.5
5 Возр +1 Дете (6-11,99) 151.2 163.3 278.3 175.4 163.3 151.2
5 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 137.5 148.5 253 159.5 148.5 137.5
5 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 151.2 163.3 278.3 175.4 163.3 151.2
5 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 151.2 163.3 278.3 175.4 163.3 151.2
6 Возр +1 Деца (0-5,99) 156.7 169.2 288.4 181.8 169.2 156.7
6 Возр +1 Дете (6-11,99) 170.5 184.1 313.7 197.7 184.1 170.5
2 BEDROOM APARTMENT GOLD АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ СОБИ – ГОЛД
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
4 Возрасни лица 149.6 158.4 242 167.2 158.4 149.6
5 Возрасни лица 175.7 186.1 284.3 196.4 186.1 175.7
6 Возрасни лица 201.9 213.8 326.7 225.7 213.8 201.9
4 Возр +1 Дете (0-5,99) 149.6 158.4 242 167.2 158.4 149.6
4 Возр +1 Дете (6-11,99) 168.3 178.2 272.2 188.1 178.2 168.3
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (0-5,99) 149.6 158.4 242 167.2 158.4 149.6
4 Возр +2 Деца (0-5,99) (6-11,99) 168.3 178.2 272.2 188.1 178.2 168.3
4 Возр +2 Деца (6-11,99) (6-11,99) 168.3 178.2 272.2 188.1 178.2 168.3
5 Возр +1 Дете (0-5,99) 175.7 186.1 284.3 196.4 186.1 175.7
5 Возр +1 Дете (6-11,99) 194.4 205.9 314.6 217.3 205.9 194.4
RELEASE DAYS 7//8 14//15 25//21 14//15 14//15 7//8

 

Во цените е вклучено: појадок, употреба на базен, сауна, парна бања, фитнес, ски гардероба, детска соба, интернет, превоз до гондолата, бесплатен мини бар во соба при пристигање ( минерална вода, чај и кафе)

 

Голд пакетот вклучува: соби со поглед на терените и планината, употреба на сеф, внатрешен паркинг, бесплатен мни бар, шише вино и овошје, транспорт до гондолота во било кое време од 8-17часот, 15% попуст во барот, спа третманите, и користење на камено џакузи доколку престојот е од 7 ноќевања па нагоре.

 

Попустите и промоциите НЕ можат да се комбинираат.

Полупансионот вклучува и минерална вода и џус од машина.

Новогодишната вечера е задолжителна, а Божиќната не е задолжителна.

Бебешко креветче-бесплатно и на барање.

Минимум престој од 3 ноќевања за време на Новогодишниот период.

 

ДОПЛАТИ:

-Доплата за ПОЛУПАНСИОН по лице на ден: 9еур возрасено лице, 5еур дете од 6-11,99год.

-Новогодишна вечера: Возрасен – 60еур, дете од 6-11,99год – 30еур, доколку дете од 2-5,99год сака да има место за седење 10еур

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: Сезона А од 4-0 дена пред пристигање – 1 ноќевање пенали, Сезона Б и Д од 7-0 дена пред пристигање 1 ноќевање пенали, Сезона Ц – од 20-10дена прес пристигање -50% пенали од 9-0 дена – 100% пенали.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

DBL room Sunrise

DBL room Sunrise


22m2


x2+1


x1


x2

avg 47 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019