КИПАР -пакет аранжмани од Солун

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

КИПАР – Остров со 340 сончеви денови годишно – ПАКЕТ АРАНЖМАНИ

 
👉Аја Напа е можеби најпопуларен туристички центар на Кипар, со многу сонце, кристално чисто море и предивни пејзажи.
Бројните ресторани, барови, дискотеки и тренд клубови работат скоро непрекидно, па се препорачува пред се на помладите, но секако дека има места и за помирен и опуштен одмор.
👉Лимасол е втор по големина град на Кипар и најголемо туристичко место на островот. По должината на старото пристаниште се протега шеталиштето. Идеална е појдовна точка за обиколка на островот. Благодарејќи на пријатната клима, гостопримството и развијената туристичка инфраструктура се здобил со назив „Кипарска ривијера„. Изобилува со луксузните хотели, ресторани, кафетерии, барови, ноќни клубови и дискотеки, како и продавници.
 
👉Ларнака е трет град по големина, сместен на југоисточниот дел на островот. Модерен град настанат на руините на стариот град-држава Китион, поморско и трговско пристаниште и стратешка точка на феничаните. Во близина е соленото езеро Алики, зимувалиште на фламингоси, а духот на старите антички времиња се чувствува во целиот град. Тврдината, црквата на Св. Лазар, 3 џамии, археолошки музеј се само дел од богатото историско наследство на градот. Во близина на Ларнака се одлични песочни плажи.
 
👉Пафос е модерен туристички центар со преубави плажи, волшебен поглед на залив, како и многубројни историски локалитети и средновековна тврдина. Сместен е на западниот дел на островот и составен од два дела, стариот и новиот дел на градот.
Ние ви нудиме најдобри индивидуални понуди за Кипар!
Вклучено:
 
👉Директен лет на релација Солун – Кипар (Ларнака) – Солун    👉Сместување во хотел 3* , 4* или 5* со доручек и вечера        👉Трансфер
Дата Nestor 4*

Agia Napa

Nelia 4*

Agia Napa

Nissiana 3*

Agia Napa

Adams 5*

Agia Napa

AKTEA BEACH VILLAGE 4*

Agia Napa

13/06-20/06/2024 817 EUR 800 EUR 800 EUR 1118 EUR 714 EUR
20/06-27/06/2024 817 EUR 800 EUR 800 EUR 1162 EUR 714 EUR
27/06-04/07/2024 797 EUR 852 EUR 824 EUR 1118 EUR 751 EUR
04/07-11/07/2024 842 EUR 852 EUR 850 EUR 1118 EUR 805 EUR
11/07-18/07/2024 842 EUR 919 EUR 850 EUR 1162 EUR 805 EUR
18/07-25/07/2024 842 EUR 919 EUR 850 EUR 1118 EUR 805 EUR
25/07-01/08/2024 842 EUR 919 EUR 850 EUR 1162 EUR 805 EUR
01/08-08/08/2024 904 EUR 919 EUR 880 EUR 1140 EUR 805 EUR
08/08-15/08/2024 904 EUR 919 EUR 880 EUR 1078 EUR 780 EUR
15/08-22/08/2024 904 EUR 919 EUR 880 EUR 1078 EUR 780 EUR
22/08-29/08/2024 904 EUR 832 EUR 880 EUR 1078 EUR 780 EUR
           
Цената е  дадена по лице за  7  Ноќевања на база  полупансион според табелата во одбран хотел.
ВО ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ Е ВКЛУЧЕНО:
✈️ Повратен лет од аеродром Солун до Ларнака ( можност за поволен паркинг на кола на аеродром Солун)
🚌 Вклучен трансфер (аеродром – хотел – аеродром на Кипар )
🍷 7 Ноќевања со полупансион според табелата во одбран хотел
*цените се променливи во зависнот од достапност на хотел и лет
Важат Општите услови за патување на СКТМ.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Pool
Restaurant
Yard
Show All

Hotel Theme

Best value
Boutique
Budget
Classic
Standard
Кипар

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019