ВИЛА ЈУЛИАНОС- КРФ ИПСОС 2022

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

Крф, мистично привлечен, спакуван во историски приказни, обоен од влијанија на најразлични цивилизации, кој фасцинира со природна убавина и освојува со искуства вредни за сечие сеќавање. Не случајно една од најпопуларните туристички дестинации за летување.Но, поважно е да дознаете зошто за вас, Крф ќе биде идеалниот спој на одмор и забава правејќи го ова лето авантура што не смеете да ја пропуштите. И ова лето посетете го островот Крф, нашиот дом преку лето веќе 8 години. Ве очекуваме.

ВИЛА ЈУЛИАНОС

Релативно новоградба лоцирана во помирен дел на Ипсос – Крф, на 600м од плажата.

Располага со студија за 2 лица и еден апартман за 4 лица дуплекс (со посебни спални)

Сите се опремени со сопствена физички одделена кујна и комплетно опремена (голем шпорет со рерна, тостер, голем фрижидер, чаши, филџани, лажици, вилушки, ножеви), посебна спална и тераса.

Вилата ја работиме 10 години и има само позитивни критики, гостопримливи домаќини кои се тука за се што ви треба.

ЦЕНАТА СЕ ОДНЕСУВА ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН

Што е вклучено во цената

– Превоз на релација Скопје – Игуменица – Скопје
– 7 ноќевања 8 дена сместување
– Туристички пратител за време на патување и претставник од агенција за време на престој

Што не е вклучено во цената

– Факултативни излети
– Патничко осигурување
– Туристичка такса (3.5 евра од студио за 7  ноќевања која се плаќа задолжително во агенција)
– Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)

ВАЖНО

 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • За споен термин се одбива  10% попуст на вториот термин на редовните цени.
  CHECK IN:  14:00 h
  CHECK OUT: 09:00 h
 • Двокреветни,трокреветни студија (во двокреветните може да се додаде дополнително легло за трето лице) и дуплекс апартмани.
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Дете од 0 до 3,99 години не плаќа за сместувањето и спие во кревет со еден од возрасните, доплаќа само превоз 50 евра
 • Дете од 4 до 11,99 години на дополнително легло  има 50% попуст со двајца возрасни во соба.Во случај на еден возрасен и дете од 4 до 11.99 години за дете се плаќа цела сума
  • За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет,
  • Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата,
  • За оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А СТАФ ТРАВЕЛ

 

Поаѓање

Враќање

Ноќевања

Цена

ПРОМО ЦЕНА

27.5.2023

03.6.2023

7

109

93

03.6.2023

10.6.2023

7

119

101

10.6.2023

17.6.2023

7

129

109

17.6.2023

24.6.2023

7

139

118

24.6.2023

01.7.2023

7

149

127

01.7.2023

08.7.2023

7

169

143

08.7.2023

15.7.2023

7

199

169

15.7.2023

22.7.2023

7

209

178

22.7.2023

29.7.2023

7

209

178

29.7.2023

05.8.2023

7

209

178

05.8.2023

12.8.2023

7

209

178

12.8.2023

19.8.2023

7

209

178

19.8.2023

26.8.2023

7

179

152

26.8.2023

02.9.2023

7

159

135

02.9.2023

09.9.2023

7

139

118

09.9.2023

16.9.2023

7

129

109

16.9.2023

23.9.2023

7

119

101

23.9.2023

30.09.202

7

109

93

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Yard

Hotel Theme

Грција
Јонско Море
Лето 2023
Остров Крф
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019