Лиолиос Студија – Скала Потамиа

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Дополнителни информации

Цената вклучува:
* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
* Користење на Wi-Fi
* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро
* Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.
Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.
Цената не вклучува:
* туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот
*Превоз
*Патничко осигурување
* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место
Напомена:
*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!
*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.
*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст!
*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.
*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.
Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 60€ • Штип 70€
• Велес 60 € • Радовиш 70€
• Неготино 60€ • Струмица 70€
• Граничен премин 60€
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно
* Задолжителна доплата за траект – 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-12 години

За хотелот:

Студиото Лиолиос е сместен во Скала Потамија, на 200 метри од Голден Бич, 12 км од пристаништето Тасос и 2,5 км од музејот Полигноту Ваги, има сместување со балкон и бесплатна WiFi. Има поглед на градина и е на 4,8 км од традиционалната населба Панагија и 11 км од црквата Агиос Јоанис. Овој климатизиран апартман има  ТВ со рамен екран и кујна со фрижидер.

Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости.

Сместување

EARLY BOOKINGS

–                                                  –  20% попуст за резервации направени до 31.01.2023,

30% уплата при резервација и 100% доплата до 20.02

-15% попуст за резервации направени до 28.02.2023

30% уплата при резервација и 100% доплата до 20.03

Liolios Studioas – Skala Potamia Цена по соба
https://www.hotel-ellas.gr/el/studios-liolios-thassos-hotel-ellas/
 
Термин Услуга Клима уред Wi-Fi Интернет Studio 1/2+2 (кревети на спрат)
02.06 – 09.06.23 7 ноќевања доплата 7 еур на ден БЕСПЛАТНО 165 €
09.06 – 16.06.23 7 ноќевања 215 €
16.06 – 23.06.23 7 ноќевања 265 €
23.06 – 30.06.23 7 ноќевања 305 €
30.06 – 07.07.23 7 ноќевања 365 €
07.07 – 14.07.23 7 ноќевања 405 €
14.07 – 21.07.23 7 ноќевања 465 €
21.07 – 28.07.23 7 ноќевања 505 €
28.07 – 04.08.23 7 ноќевања 505 €
04.08 – 11.08.23 7 ноќевања 505 €
11.08 – 18.08.23 7 ноќевања 505 €
18.08 – 25.08.23 7 ноќевања 505 €
25.08 – 01.09.23 7 ноќевања 435 €
01.09 – 08.09.23 7 ноќевања 355 €
08.09 – 15.09.23 7 ноќевања 305 €
15.09 – 22.09.23 7 ноќевања 215 €
22.09 – 29.09.23 7 ноќевања 185 €

Hotel Theme

Early Booking 2023
Грција
Лето 2023
Остров Тасос

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019