Regnum Apart Hotel 5*, Банско, Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Хотелот Регнум со 5* е извондредна комбинација на ски и спа понуда, овој хотел Ви нуди неверојатен панорамски поглед со преубавите дизајнирани апартмани само на оддалеченост од 400м од гондолата како и 900м од центарот на градот. (не сите соби имаат балкони, таквите се на барање)

Executive Suite-една дневна соба со кујна и легло на спуштање и една спална соба со спален кревет.

Executive Deluxe Suite- една дневна со кујна и со легло на спуштање и една спална соба со спален кревет.

Grand Suite- две спални + дневна соба со кујна

После напорниот ден можете да се опуштите во топлите сауни како и парни бањи кои што ке ви понудат неповторлива релаксација. Хотелот исто така нуди и можност да ја пробате турската храна и турските специјалитети.

Цените се изразени по СОБА на ДЕН, на база Ноќевање со појадок

Цените се изразени во €, плаќање исклучиво во денарска противвредност од 61,8мкд

-30% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 25.09.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.10.2019

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 21.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 23.11.2019

 

Ценовник објавен на 20.06.2019

REGNUM APART HOTEL 5*
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК A
01.12.2019
19.12.2019
B
20.12.2019
26.12.2019
C
27.12.2019
01.01.2020
B
02.01.2020
09.01.2020
D
10.01.2020
29.02.2020
A
01.03.2020
12.04.2020
EXECUTIVE SUITE ЕКСЕКУТИВ СВИТ
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 89.1 132 191.07 132 105.6 89.1
2 Возрасни лица 118.8 176 212.3 176 140.8 118.8
1 Возр +1 Дете (0-9,99) 89.1 132 191.07 132 105.6 89.1
2 Возр +1 Дете (0-9,99) 118.8 176 212.3 176 140.8 118.8
EXECUTIVE SUITE WITH MONTAIN VIEW ЕКСЕКУТИВ СВИТ СО ПОГЛЕД ПЛАНИНА
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 93.225 136.95 196.02 136.95 109.725 93.225
2 Возрасни лица 124.3 182.6 217.8 182.6 146.3 124.3
1 Возр +1 Дете (0-9,99) 93.225 136.95 196.02 136.95 109.725 93.225
2 Возр +1 Дете (0-9,99) 124.3 182.6 217.8 182.6 146.3 124.3
EXEQUTIVE DELUXE SUITE ЕКСЕКУТИВ ДЕЛУКС СВИТ
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 97.35 139.425 200.97 139.425 113.85 97.35
2 Возрасни лица 129.8 185.9 223.3 185.9 151.8 129.8
3 Возрасни лица 158.4 228.8 276.1 228.8 188.1 158.4
1 Возр +1 Дете (0-9,99) 97.35 139.425 200.97 139.425 113.85 97.35
2 Возр +1 Дете (0-9,99) 129.8 185.9 223.3 185.9 151.8 129.8
2 Возр +2 Деца (0-9,99) (0-9,99) 144.1 206.8 251.9 206.8 169.4 144.1
3 Возр +1 Дете (0-9,99) 158.4 228.8 276.1 228.8 188.1 158.4
EXECUTIVE DELUXE SUITE WITH MOUNTAIN VIE ЕКСЕКУТИВ ДЕЛУКС СВИТ ПОГЛЕД ПЛАНИНА
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
1 Возрасно лице 101.475 145.2 205.92 145.2 117.975 101.475
2 Возрасни лица 135.3 193.6 228.8 193.6 157.3 135.3
3 Возрасни лица 163.9 236.5 281.6 236.5 193.6 163.9
1 Возр +1 Дете (0-9,99) 101.475 145.2 205.92 145.2 117.975 101.475
2 Возр +1 Дете (0-9,99) 135.3 193.6 228.8 193.6 157.3 135.3
2 Возр +2 Деца (0-9,99) (0-9,99) 149.6 214.5 257.4 214.5 174.9 149.6
3 Возр +1 Дете (0-9,99) 163.9 236.5 281.6 236.5 193.6 163.9
GRAND SUITE ГРАНД СВИТ
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
4 Возрасни лица 196.9 300.3 388.3 300.3 228.8 196.9
5 Возрасни лица 225.5 343.2 441.1 343.2 265.1 225.5
4 Возр +1 Дете (0-9,99) 196.9 300.3 388.3 300.3 228.8 196.9
GRAND SUITE WITH MOUNTAIN VIEW ГРАНД СВИТ СО ПОГЛЕД ПЛАНИНА
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
4 Возрасни лица 204.6 303.6 393.8 303.6 234.3 204.6
5 Возрасни лица 233.2 346.5 446.6 346.5 270.6 233.2
4 Возр +1 Дете (0-9,99) 204.6 303.6 393.8 303.6 234.3 204.6
RELEASE DAYS 7//7 14//14 26//26 14//14 14//14 7//7
За резервации направени до Период на престој Промоции
November 22, 2019 December 26, 2019 December 1, 2019 December 26, 2019 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=9, 12=10, 13=11, 14=12
November 22, 2019 April 12, 2020 January 2, 2020 April 12, 2020 7=6, 8=7, 9=8, 10=9, 11=9, 12=10, 13=11, 14=12

 

 

Во цената е вклучено: појадок ,  употреба на спа центар, затворен базен со детска секција, финска сауна, парна бања, шок и тропикал тушеви, реласк зона, џакузи, сеф во соба, wi-fi во соба и заедничките простории, ски гардероба, транфер до гондолата по точна сатница истакната на рецепција.

 

НАПОМЕНА: Сите промени, промена на име, дата на патување, промена на тип на соба, ќе се третира како нова резервација, и отказ на првичната по општите услови на хотелот.

 

Доплата за Полупансион: 10еур по лице на ден, 5еур за дете од 3-9,99год

Попустите и Промоциите НЕ можат да се комбинираат.

Божиќната вечера не е задолжителна, Новогодишната е задолжителна, 80еур возрасен, 40еур дете од 11-16,99год, 20еур дете од 6-10,99год.

Регуларна Вчера за 31.12 и 25.12 не се служи, цените на таа дата се само со појадок

Резервациите за Новогодишниот период треба да бидат целосно уплатени до 30.11.2019.

Минимум престој за Новогодишниот период е 5 ноќевања, за Божиќниот период 3 ноќевања.

 

Влез во собите е после 15Ч, излез од собите е до 12Ч најкасно

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Hotel Facilities

Air Conditioning
Conference toom
Fitness Center
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Parking
Pool
Restaurant
Sauna
Smoking Room
Spa & Sauna
Washer & Dryer
Show All

Hotel Theme

Банско

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

DBL room Regnum

DBL room Regnum


35m2m2


x3


x3


x2

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019