Spartak Spa 3* – Сандански Бугарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Spartak Spa 3* – Сандански Бугарија

Во подножјето на Пирин планина, во центарот на градот Сандански се наоѓа хотел Свети Никола.
СПА центарот на хотел “Свети Никола” се напојува со минерална вода 75 ° С од природен извор.
Минералната вода во комбинација со уникатната клима на градот нуди можност за вистинска релаксација.
Хотелски содржини:
СПА центар: затворен базен со минерална вода, сауна, римска бања, солна соба, фитнес;
Безжичен интернет;
Снек бар,
Пиано бар,
Основен ресторан,
Ресторан Плумари,
Конференциска сала ….

 

 

Цените се за СОБА за 2 ноќевања со појадок

Двoдневен пакет / неделa – четвртoк

сместување 1 возрасен 1 возрасен +
дете до 12г
2 возрасни 2 возрасни +
дете до 4г
2 возрасни +
дете 4-12г
Двокреветна Класик 142 142 163 163 194
Двокреветна Класик-балкон 163 163 183 183 X
Двокреветна Супериор 173 173 204 204 X
Двокреветна Супериор-балкон 193 193 224 224 x

Двoдневен пакет / петок и сабота

сместување 1 возрасен 1 возрасен +
дете до 12г
2 возрасни 2 возрасни +
дете до 4г
2 возрасни +
дете 4-12г
Двокреветна Класик 163 163 183 183 214
Двокреветна Класик-балкон 183 183 204 204 х
Двокреветна Супериор 190 190 224 224 х
Двокреветна Супериор-балкон 214 214 245 245 х

Цените се за СОБА за 2 ноќевања со појадок – комбиниран

сместување 1 возрасен 1 возрасен +
дете до 12г
2 возрасни 2 возрасни +
дете до 4г
2 возрасни +
дете 4-12г
Двокреветна Класик 152 152 173 173 204
Двокреветна Класик-балкон 173 173 193 193 х
Двокреветна Супериор 183 183 214 214 х
Двокреветна Супериор-балкон 204 204 234 234 х

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Цените се по соба и вклучуваат:
2 ноќевања со појадок на шведска маса;
Бесплатно користење на спа – центар со внатрешен базен со минерална вода,
Надворешен термално џакузи базен,
Сауна,
Римска бања,
Солена соба,
Фитнес сала;
Бесплатен интернет;
Паркинг;
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Напомени !
Деца до 3,99 години престојуваат бесплатно и не добиваат услуга
Понудата важи до 23.12.23 со исклучок на верски, државни празници….
Доплата за ручек или вечера на сет мени :
Возрасен 16 €
Дете 4-12 г. 10 €
Превземање на собата – после 14:00 часот.
Напуштање на собата – до 12:00 ч

 

Цените се за СОБА за 3 ноќевања со појадок

 

Триденвен пакет / недела-четврток /

сместување 1 возрасен 1 возрасен +
дете до 12г
2 возрасни 2 возрасни +
дете до 4г
2 возрасни +
дете 4-12г
Двокреветна Класик 203 203 232 232 278
Двокреветна Класик-балкон 232 232 261 261 х
Двокреветна Супериор 246 246 290 290 х
Двокреветна Супериор-балкон 277 277 320 320 х

Триденвен пакет / четвртoк – сабота

сместување 1 возрасен 1 возрасен +
дете до 12г
2 возрасни 2 возрасни +
дете до 4г
2 возрасни +
дете 4-12г
Двокреветна Класик 223 223 252 252 265
Двокреветна Класик-балкон 252 252 281 281 х
Двокреветна Супериор 266 266 310 310 х
Двокреветна Супериор-балкон 295 295 338 338 х

Триденвен пакет / сабота – понеделник

сместување 1 возрасен 1 возрасен +
дете до 12г
2 возрасни 2 возрасни +
дете до 4г
2 возрасни +
дете 4-12г
Двокреветна Класик 212 212 241 241 287
Двокреветна Класик-балкон 241 241 270 270 х
Двокреветна Супериор 257 257 300 300 х
Двокреветна Супериор-балкон 286 286 330 330 х

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

Цените се по соба и вклучуваат:
3 ноќевања со појадок на шведска маса;
Бесплатно користење на спа – центар со внатрешен базен со минерална вода,
Надворешен термално џакузи базен,
Сауна,
Римска бања,
Солена соба,
Фитнес сала;
Бесплатен интернет;
Паркинг;
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Напомени !
Деца до 3,99 години престојуваат бесплатно и не добиваат услуга
Понудата важи до 23.12.23 со исклучок на верски, државни празници….
Доплата за ручек или вечера на сет мени :
Возрасен 16 €
Дете 4-12 г. 10 €
Превземање на собата – после 14:00 часот.
Напуштање на собата – до 12:00 ч

 

Цените се за СОБА за 5 ноќевања со појадок

Петденвен пакет

сместување 1 возрасен 1 возрасен +
дете до 12г
2 возрасни 2 возрасни +
дете до 4г
2 возрасни +
дете 4-12г
Двокреветна Класик 330 330 374 374 444
Двокреветна Класик-балкон 374 374 420 420 х
Двокреветна Супериор 397 397 464 464 х
Двокреветна Супериор-балкон 573 573 507 507 х

Цените се во €, плаќање во денарска противвредност 1€ = 62,00 мкд

 

Цените се по соба и вклучуваат:
5 ноќевања со појадок на шведска маса;
Бесплатно користење на спа – центар со внатрешен базен со минерална вода,
Надворешен термално џакузи базен,
Сауна,
Римска бања,
Солена соба,
Фитнес сала;
Бесплатен интернет;
Паркинг;
Туристичка такса

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Личен трошок на патникот
Неспомнати услуги

Напомени !
Деца до 3,99 години престојуваат бесплатно и не добиваат услуга
Понудата важи до 23.12.23 со исклучок на верски, државни празници….
Доплата за ручек или вечера на сет мени :
Возрасен 16 €
Дете 4-12 г. 10 €
Превземање на собата – после 14:00 часот
Напуштање на собата – до 12:00 часот

 

 

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Pool
Restaurant
Sauna

Hotel Theme

Сандански

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019