Tonanti Spa 5*- Врњачка Бања, Србија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Врњачка Бања е најголемото и најпознатото бањско одморалиште во Србија и пошироко и атрактивен туристички центар за одмор и рекреација.
Таа е и најпопуларна туристички дестинации во Србија.
Затоа, таа со право го носи ласкавиот епитет „Кралица на туризмот“.
Се наоѓа во областа Рашка, на надморска височина од 227м , сместена помеѓу планината Гоц и реката Западна Морава.
Во близина се бројни културно-историски споменици, како што се манастирите Жича, Студеница, Градац, како и средновековните градови Маглиќ, Рас …
Во бањата има многу паркови и патеки за пешачење, а вљубените парови можат да го искористат својот престој за да ја врзат својата љубов на Мостот на љубовта. Исто така, тука се одржуваат бројни настани и фестивали, како што се Летниот филмски фестивал, карневалот …
Бањата се наоѓа во централна Србија, околу 200 км јужно од Белград.
Влијанието на блиските планини на микроклимата на Врњачка Бања и дава посебен карактер и ја прави многу пријатна. Летата се умерено топли со свежи утра и вечери, а зимите се снежни и без силни мразови. Просечната годишна температура е 10,5°C, а просечната летна температура е 20°C.

Познат по минералната вода „Врњци“, името Врњици често се споменува наместо Врњачка бања. Голем избор на вили, апартмани, приватно сместување и пансиони ja прават овaa бањa најпосетуваната туристичка дестинација во Србија.
Позната по лековитите води и експерти во третманот на дијабетес и органите за варење, Врњачка Бања е центар со најсовремена медицинска услуга за превенција, третман, дијагностика и рехабилитација на органите за варење и дијабетес.

Врњачка Бања има седум познати минерални извори: Снешник, Слатина, Топла Вода, Jezезеро, Борјак, Бели извор и Врњачко врело, од кои четири се користат за балнеолошка терапија (Снешник, Слатина, Топла Вода и Jezезеро), додека два се флашираат како минерална вода (Вода Врњци, од изворот Топла вода и Врњачко извор).

Врњачка бања е идеална дестинација во секое време од годината.

Хотелот Тонанти е еден од најлуксузните на овие простори. Се наоѓа во центарот на Врњачка Бања, во непосредна близина на централниот дел на паркот.

Хотел Тонанти нуди два ресторани, пансионски и a la carte. Ресторанот за гости е наменет за гостите на хотелот, а a la carte ресторанот е отворен и за надворешни гости, со посебен влез во самиот агол на зградата и прекрасен поглед на надворешниот базен и паркот. Едниот бар се наоѓа во лобито на хотелот, другиот во аква зоната. Лоби барот е во непосредна близина на рецепцијата

Во пансискиот ресторан услугата е на полупансион, шведска маса, а времето за оброци е појадок 07:30-10:30 и вечера 18:30-21:30 часот. Во склоп на пансионскиот ресторан има вегански бар, бар за тестенини и сендвич бар.Аква зоната, покрај шанкот, ја сочинуваат и базени, две џакузи и разни водени атракции. Внатрешниот базен, со површина од 300 м2, е поврзан со отстранлива стаклена фасада со надворешните базени: големи, 600 м2, со водопад и детски базен, со површина од 50 м2.Спа и велнес центарот на над 1740 м² вклучува отворен и внатрешен базен, финска сауна, био сауна, инфрацрвена сауна, солена соба, соба за релаксација со тепидариуми и простор за масажа.

Работното време на Спа и велнес центарот е од 10;00 до 22;00 часот.

Внатрешниот базен, со површина од 300 м2, е поврзан со надворешните базени: голем од 520 м2, со водопад и детски базен од 50 м2. Температурата на водата во базените е 30-32C.

Деца до 12 години имаат пристап до Спа и велнес центарот до 20 часот

Цените не се валидни за државни и верски празници

Февруари / Март / Април / Ноември / Декември

Цените се по соба на ден – Полупансион

сместување Понеделник-Четврток Петок-Недела
Double Standart Room (1/2) 134€ 144€
Double Standart Room with Balcony (1/2) 164€ 174€
Lux Room (1/2) 151€ 161€
Lux Room with Balcony (1/2) 181€ 191€
Apartment 234€ 244€
Family Aparment (1/4) 333€ 343€
Single Standart Room (1/1) 114€ 124€
Single Lux Room (1/1) 132€ 142€

Мај / Јуни / Септември / Октомври

сместување Понеделник-Четврток Петок-Недела
Double Standart Room (1/2) 165€ 175€
Double Standart Room with Balcony (1/2) 195€ 205€
Lux Room (1/2) 187€ 197€
Lux Room with Balcony (1/2) 217€ 227€
Apartment 254€ 265€
Family Aparment (1/4) 364€ 374€
Single Standart Room (1/1) 141€ 151€
Single Lux Room (1/1) 160€ 170€

Јули / Август

сместување Понеделник-Четврток Петок-Недела
Double Standart Room (1/2) 175€ 185€
Double Standart Room with Balcony (1/2) 205€ 215€
Lux Room (1/2) 199€ 209€
Lux Room with Balcony (1/2) 229€ 239€
Apartment 264€ 274€
Family Aparment (1/4) 374€ 384€
Single Standart Room (1/1) 150€ 160€
Single Lux Room (1/1) 170€ 180€

Плаќање во денарска противвредност по курс 1 € = 62 денари

Услови за деца:
– Деца до 3,99 години со две возрасни лица ГРАТИС;
– Дете 4-11,99 години на заедничко легло со родител 25€ по лице на ден;
– Деца 4 – 11,99 години на дополнително легло со две возрасни лица 35€ по лице на ден;
– Tрето возрасно лице на дополнително легло 50€ по лице на ден;


Во цената е вклучено:

– Полупансион (појадок и вечера)
– Неограничено користње на Спа центар: затворен базен, финска сауна, био сауна, инфра ред сауна, солена соба, релакс соба, тапидаиум, хамам…
– Спа сет (сет пешкири, бањарка, папучи)
– Користење на детско катче 0-3 години / 4-11,99 години
– Користење на фитнес центар
– Надворешен паркинг (лимитиран капацитет)

Во цената не е вклучено:
– Турситичка такса по лице на ден 1,20€ возрасни; Деца 7-14.99 г. 0,60€; Деца 0-6,99 г.ГРАТИС;
– Хотелско осигурување за сите патници 0,30€ по лице на ден;

Напомена:
– Цените не се валидни за државни и верски празници;
Услови за откажување:
– 15% од вкупниот износ се наплаќа доколку се откаже резервација 90-45 дена;
– 20% од вкупниот износ се наплаќа доколку се откаже резервација 44-30 дена;
– 30% од вкупниот износ се наплаќа доколку се откаже резервација 29-20 дена;
– 40% од вкупниот износ се наплаќа доколку се откаже резервација 19-15 дена;
– 80% од вкупниот износ се наплаќа доколку се откаже резервација 14-10 дена;
– 90% од вкупниот износ се наплаќа доколку се откаже резервација 9-6 дена;
– 100% од вкупниот износ се наплаќа доколку се откаже резервација 5-0 дена;
– Доколку патникот си замине порано од резервираниот термин или не пристигне се наплаќа 100% од износот на резервацијата;

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019