fbpx

Вила Андромеда-Пефкохори

View on map
Нема оценки from 0 review
0/5
100% of guests recommend
Print Friendly, PDF & Email

Вила Андромеда – Пефкохори

На 100 километри од Солун, веднаш по Полихроно и Ханиоти, доаѓаме до живописниото место Пефкохори, познато по својата песочна плажа, кристално чисто море и одличен ноќен живот. Името на ова туристичко село во превод значи боровo село и доаѓа од изобилството на борови шуми во областа. Од брегот има прекрасен поглед на Атос и полуостровот Ситонија. На плажата има лежалки и чадори, кои најчесто се обезбедуваат бесплатно со пијалок од баровите и кафулињата кои се нанижани едно до друго покрај плажата. Плажата секоја година добива сино знаме затоа што е организирана и чиста.Ноќниот живот во Пефкохори, кога зборуваме за Касандра, е највозбудлив. Шеталиштето покрај брегот во вечерните часови се претвора во голема забава на отворено. Музика, многу луѓе, забава на секој чекор. Поради добрата атмосфера во вечерните часови, туристите доаѓаат од околните места, па сè е многу живо.

Вила Андромеда се наоѓа на околу 180 м од плажа сместена е во Пефкохори. Вилата нуди сместување со бесплатен приватен паркинг. Во близина се наоѓаат главните знаменитости на Пефкохори, како што се плажата Гларокавос и Агиос Димитрио. Вилата се наоѓа на  190 метри од Yalla Beach Bar Restaurant, одма до познатиот ресторан Bakalis,  Bora Bora Coffee & Drinks каде што гостите можат да вечераат.

Опис

Вилата нуди
Апартмани бр.11 СПРАТ за 4 лица (спална со француски лежај+ кревет на спуштање во кујна+софа во салон), опремени со клима уред, купатило со туш,кујна со трпезариска маса, шпорет со релна, голем фрижидер, ТВ, WiFi интернет, тераса од кујната.
Мезонет бр.2  1 СПРАТ  8 +1 лица  3 спални. На 1 спрат голема дневна со гарнитура на спуштање и кревет дупли на отварање, спална со два оделни кревети, кујна комплет опремена со трпезариска маса, шпорет со релна, голем фрижидер, купатило со туш, ТВ, Wi-Fi интернет.
2 спрат, салон, тераса , клима, купатило со када, една спална со француски лежа и една спална со два разделени кревети.
Од сите спални и од кујна има тераси ТВ на 1 спрат во дневна, клима на 2 спрат во салон .
Апартмани бр.3 – 2 СПРАТ за 6 лица (2спални, 1 со француски лежај + 1единечен кревет +1кревет на спуштање и 1спална со француски лежај), опремени со клима уред, купатило со када, кујна со трпезариска маса, шпорет со релна, голем фрижидер, ТВ, WiFi интернет, градина, тераса од двете спални и од кујна.

Check in:     14:00h.
Check out:   09:00h.

Важна Напомена: За хигиената на студијата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Студијата не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

Ценовник 2023:

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  20%.
Акцијата трае од  21 Ноември до 21 Декември 2022
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  15%.
Акцијата трае од  21 Декември 2022  до 31 Јануари 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  10%.
Акцијата трае од  01 Февруари-28 Февруари 2023
За уплата со самата резервација одобруваме попуст од  5%.
Акцијата трае од  01 Март-30 Април 2023

Период Ноќи 1/3+1 апп 1/5+1 апп 8+1 мезонета Коментар
21.05-28.05.2023 7 131€ 171€ 191€ промо
28.05-04.06.2023 7 171€ 221€ 231€ промо
04.06-11.06.2023 7 211€ 261€ 291€
11.06-18.06.2023 7 261€ 301€ 331€
18.06-25.06.2023 7 351€ 391€ 431€
25.06-02.07.2023 7 391€ 441€ 481€
02.07-09.07.2023 7 421€ 491€ 531€
09.07-16.07.2023 7 491€ 561€ 601€
16.07-23.07.2023 7 521€ 601€ 691€
23.07-30.07.2023 7 521€ 601€ 691€
30.07-06.08.2023 7 521€ 601€ 691€
06.08-13.08.2023 7 521€ 601€ 691€
13.08-20.08.2023 7 521€ 601€ 691€
20.08-27.08.2023 7 501€ 571€ 661€
27.08-03.09.2023 7 441€ 521€ 571€
03.09-10.09.2023 7 351€ 381€ 421€
10.09-17.09.2023 7 281€ 331€ 361€ промо
17.09-24.09.2023 7 191€ 261€ 361€ промо
24.09-01.10.2023 7 141€ 191€ 221€ промо

Плаќањето е во денарска противвредност 1 Евро = 62 денари.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

Автобуски превоз 40 Еур возрасни Битола, Прилеп. Aвтобуски превоз 45 еур по лице возрасни:Скопје, Велес, Кавадарци .

Прочитај Повеќе

Hotel Facilities

Air Conditioning
Kitchen

Hotel Theme

Early Booking 2023
Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2023
Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Review score

0/5
Нема оценки
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Rooms

Owner

Aries Travel

Member Since 2019