Вила Атриум – Лептокарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Опис

Вила ATRIUM „А“ категорија, се наоѓа на левата страна од местото,
на само 100 метри од главната улица и 150 метри од прекрасната песочна плажа.
Секоја соба е опремена со кујна, тоалет, телевизор, безжичен интернет и клима (вклучени во цената),

Плажа 150 метри од градската песочна плажа.

Димензиите на креветите во апартманите и студијата во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-80 см x 185-190 см, брачен кревет (француски)  145-155 см со 180-190 см

Цените се за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања

термини 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио
27.05-03.06 89 € 99 € 109 €
03.06-10.06 129 € 149 € 169 €
10.06-17.06 169 € 189 € 209 €
17.06-24.06 199 € 219 € 239 €
24.06-01.07 239 € 259 € 279 €
01.07-08.07 279 € 299 € 319 €
08.07-15.07 299 € 319 € 339 €
15.07-22.07 309 € 329 € 349 €
22.07-29.07 339 € 359 € 379 €
29.07-05.08 339 € 359 € 379 €
05.08-12.08 339 € 359 € 379 €
12.08-19.08 339 € 359 € 379 €
19.08-26.08 309 € 329 € 349 €
26.08-02.09 299 € 319 € 339 €
02.09-09.09 249 € 269 € 289 €
09.09-16.09 209 € 229 € 249 €
16.09-23.09 169 € 189 € 209 €
23.09-30.09 119 € 129 € 149 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Попуст за превоз по лице:
Дете од 2-11,99год  10 € од редовната цена за возрасен
Дете до 1,99год – бесплатно и не користат седиште
Возрасно лице над 63год 10 € попуст

Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата. Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

GPS : 40.056439, 22.567741

 

Превоз

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Пиериа:

-Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице
-Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
-Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
-Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 45€ по лице
-Граничен премин(бензинска пумпа Шимов) – 45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Пиериа:

-Битола -спортска сала– 40€ по лице
-Прилеп (бензинска пумпа Салида) – Трансфер до Битола  – 40€
-Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 45€ по лице
-Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – 50€ по лице
-Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
-Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe
• – Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10еур
• – Деца до 1,99 години бесплатно

Hotel Theme

Грција
Лето 2023
Олимписка Ревиера

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019