Vila Eleni Potos, Tasos

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Елени – Потос Вила Елени Потос се наоѓа во непосредна близина на центарот на Потос, на 250 м од плажата. Во својата понуда има двокреветни, трокреветни и четворокреветни студија и трокреветни апартмани. Опремени се со чајна кујна, фрижидер, мини електричен шпорет и кујнски садови без тавчиња, наменета за спремање на лесни оброци, ТВ, туш, Ви Фи ( не гарантираме добар проток), балкон со гарнитура за седење и тенди, клима ( со доплата). Собите се наоѓаат на приземје и втор кат. Вилата не располага со сопствен паркинг. Паркингот на Потос е оддалечен 100 метри од вилата.

Координати: N 40° 36′ 45″ E 24° 36′ 23.0000000004″

 

Попуст за рана резервација за сите термини – 20%, за уплати до 01 Март

Минимум уплата за резервација –  30% неповратен депозит.

Villa Eleni – Potos
на 250 метри од плажа, 50 метри од центарот на Потос
термин Број на ноќи 1/3  еко студио
без тераса
приземје
1/3  студио
2 кат
1/4 студио
со тераса
приземје
1/3+1 апартман
2 кат
1/2+1 апартман
2 кат
  макс. 3 лица макс. 3 лица макс. 4 лица макс. 4 лица макс. 3 лица
24.05.2024 7               119 €             129 €           159 €          189 €          179 €
31.05.2024 7               149 €             159 €           179 €          209 €          199 €
07.06.2024 7               189 €             199 €           219 €          249 €          239 €
14.06.2024 7               245 €             255 €           275 €          305 €          295 €
21.06.2024 7               285 €             295 €           315 €          355 €          345 €
28.06.2024 7               315 €             325 €           345 €          385 €          375 €
05.07.2024 7               389 €             399 €           419 €          459 €          449 €
12.07.2024 7               459 €             469 €           489 €          529 €          519 €
19.07.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
26.07.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
02.08.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
09.08.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
16.08.2024 7               489 €             499 €           519 €          569 €          559 €
23.08.2024 7               409 €             419 €           449 €          489 €          479 €
30.08.2024 7               335 €             345 €           365 €          404 €          395 €
06.09.2024 7               275 €             285 €           305 €          355 €          345 €
13.09.2024 7               199 €             209 €           229 €          269 €          259 €
20.09.2024 7               159 €             169 €           189 €          219 €          209 €
ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО за 7 НОЌЕВАЊА

* уплатите се вршат исклучиво во денари по курс 1 евро = 62 денари

 

Дополнителни информации
 •          Доплата за клима – 6 евра по соба на ден (опционално) – се плаќа при пристигнување во објектот
 •          Задолжителна туристичка такса (се плаќа во објектот) 1,5 евра по соба на ден
 •          За уплата за 2 споени термини се одобрува 10% попуст (попустот не се комбинира со други попусти)
 •          Во студиата дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет, т.е бројот на легла.

Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родителите.

 •          Во собите има опремено мини кујна
 •          Сместувањето во собите е после 14 часот по локално време
 •          Напуштањето последниот ден е до 09 часот по локално време
 •          Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнина и пешкири, а за хигиена се грижат самите гости.
 •          Постелнината и пешкирите се менуваат еднаш во текот на пресотојот.
 •          Доплата за автобуски превоз (со вклучена карта за траект):

Возрасни: 80 евра

Деца од 2 – 12 години: 65 евра

Деца од 0 – 2 години: БЕСПЛАТНО (не користат седиште во автобус)

 •          Трансферот од пристаништето во Лименас до Потос трае околу 1 час

( Попатно прво се носат патниците до Голден Бич и Скала Потамиа)

 •          Автобусот ги носи патниците до најблиската точка до вилата каде може да се застане со автобус

 

Поаѓање од:

Скопје – 01: 00ч. Паркингот кај спортска сала Борис Трајковски

Велес – 01:45ч Бензинска пумпа кај Мотел Македонија

Неготино – 02:15ч Макпетрол бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Смоквица – 02:45ч Шел бензинска на автопат во правец кон Гевгелија

Гевгелија – 03:00ч Шимов, бензинска пумпа пред граница

 

Поаѓања од Тасос

 • Вила Елени, Потос 12: 45ч. -13:00ч (локално време)
 • Вила Пенелопе, Скала Потамиа 14 :00ч. (локално време)
 • Вила Атина, Голден Бич 13:45 ч. (локално време)

 

Hotel Theme

Early Booking 2024
Грција
Лето 2024
Остров Тасос

Rules

Check In 14:00 pm
Check Out 09:00 am

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019