Вила Ева 2 – Неа Флогита

View on map
Нема оценка од 0 оценка
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Опис

Вила ,,Eva” 2 е лоцирана во центарот на Неа Флогита,  на 30 метри од плажа.
Располага со четири-креветни и пет-креветни апартмани, со комплетно опремени кујни, тоалет, тераси…
Апартманите се наогаат на последниот кат.


АПАРТМАН бр 1   (1/4) се наоѓа на третиот кат.
Апартманот располага со една спална соба со брачен кревет и со соба во која има еден единечен кревет и софа.
Апартманот има голема пространа тераса.
АПАРТМАН бр 2 (1/5) се наоѓа на третиот кат . Апартманот располага со една спална соба со брачен кревет и со соба во која има два единечен кревет и софа. Апартманот има  пространа тераса.

Цените се за наем за апартман 8 дена 7 ноќевања

термини 1/4 апартман 1/5 апартман
20.05-27.05 130 140
27.05-03.06 190 200
03.06-10.06 260 270
10.06-17.06 300 310
17.06-24.06 360 370
24.06-01.07 420 430
01.07-08.07 470 480
08.07-15.07 540 550
15.07-22.07 540 550
22.07-29.07 540 550
29.07-05.08 560 570
05.08-12.08 560 570
12.08-19.08 540 550
19.08-26.08 470 480
26.08-02.09 420 430
02.09-09.09 370 380
09.09-16.09 300 310
16.09-24.09 210 220

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење безжичен интернет
Клима уред
Мини кујна

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз (доплата за организиран превоз)
Патничко осигурување
Задолжителна туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во агенцијата)

Важни напомени:
Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла
Агенцијата организира превоз до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот / минибусот
Секој патник има право на 1 куфер 20 кг, и 1 торбица до 7 кг багаж
За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
Сместувањето е првиот ден после 14 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден до 9 часот по локално време.
За уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на втората смена.
Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди:
Грчкиот стандард за единечен кревет е 75-80 см x 185-190 см, брачен кревет  145-155 см со 180-190 см.

Превоз

Доплата за автобуски превоз:

За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
За деца до 12 години 2,170мкд. (35 евра)
Деца до 2 години бесплатно, без седиште

 

Hotel Theme

Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2023

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019