Вила Грамози – Саранда

View on map
Нема оценка од 0 оценка
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Саранда е одморалиште на албанската ривиера, во јужна Албанија. Сместенa на  Јонското море и ридови со маслинови градини, градот се наоѓа во залив  со плажи и шеталиште. Во центарот се наоѓаат археолошките остатоци од синагогата од 5 век, подоцна ранохристијанска базилика. Сè уште се видливи сложени подни мозаици. Замокот Лекурести од 16 век е на еден рид над градот. Саранда е медитеранска дестинација, со пет месеци топло време и избор на плажи слични на соништата распослани по нејзиниот брег. Типична сцена околу Саранда е залив со камчиња, тиркизни води, варовнички ридови и пејсажи полни со маслинови дрвја.
Саранда е место кое нуди многубројни плажи каде што повеќето од нив се наоѓаат во центарот на градот, кои што се совршени за пливање, сончање и уживање во самите глетки со кои располага самото место.
Во Саранда исто така има и шеталиште кое што е одлично за прошетка или трчање, и постојат многубројни ресторани и кафулиња на самото шеталиште каде што може да се застане во секое време на некој пијалок, ужинка или на ручек.
Саранда е еден од најпопуларните туристички градови во Албанската ривиера, кој што кај народот е познат и како совршено бегство за одмор и релаксирање.

Вила Грамози – А кат  се наоѓа во самиот центар на Саранда. Синагогата во Саранда и замокот Lëkurësit се локални знаменитости, а некои од активностите во областа може да се доживеат во пристаништето Саранда и терминалот за фериботи Саранда. Вилата располага со 9 апартмани со  различна големина и поставеност, комплено опремени со  сите погодности за туристите. Повеќето апартмани се опремени со сопствена кујна, тоалет, ТВ, клима уред (вклучен во цена) како и опремени тераси. Вилата располага и со мал двор како и одреден број на паркинг места (без можност за резервација). Најголемата погодност на ова сместување е, покрај  вкусно уредениот ентериер, местоположбата на објектот, кој е на само 100 м од градската плажа, градското шеталиште, продавници, ресторани и останати погодности. Вилата е прав избор за оние кој сакаат одмор со содржина во центар на туристичко место.

Саранда- албанскиот бисер на Јонско море
Попусти за рана уплата : -15% до 15/04/2024 -10% до 30/04/2024
Вила Грамози Акат. Саранда      100м од море 1/2 соба 1/3 соба 1/3 студио 1/4 студио Напомена
Термин/Услуга 7 наем 7 наем 7 наем 7 наем 7 наем
01.06.-08.06.2024 149 169 189 209  
08.06.-15.06.2024 179 199 229 249  
15.06.-22.06.2024 229 249 269 289  
22.06.-29.06.2024 269 289 309 329  
29.06.-06.07.2024 339 359 379 499  
06.07.-13.07.2024 379 399 429 459  
13.07.-20.07.2024 429 449 479 499  
20.07-27.07.2024 429 449 479 499  
27.07-03.08.2024 459 479 499 529  
03.08.-10.08.2024 459 479 499 529  
10.08-17.08.2024 459 479 499 529  
17.08-24.08.2024 399 419 439 459  
24.08.-31.08.2024 379 399 419 439  
31.08.-07.09.2024 329 349 369 389  
НАПОМЕНА без кујна без кујна со кујна со кујна  
Цените се дадени за наем на соба/студио за 7 ноќи во Еур за уплата во МКД по курс 62 ден/Еур.
Студијата се опремени со комплетна кујна, фрижидер, клима (вклучена во цена) и тераси, а собите се без кујна.
Вилата се наоѓа на 100м од градска плажа каде не се плаќа за лежалки.
На располагање има и двор со неколку места за паркирање (инфо во агенција)
Шеталиштето, супер маркети, ресторани и пицерија има во непосредна близина на објектот,
Автобуски превоз преку Грција со доплата: Скопје, Велес, Охрид, Струга, Ресен 65 Еур. Штип 80 Еур.
Битола и Прилеп 55 Еур/лице. Деца 2-12 години -10 Еур од цената за возрасен.
За организиран превоз преку Ќафасан (со лични карти и стари пасоши) информација во агенција.
За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Туристичката такса се плаќа на рецепција.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.


 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Саранда и Ксамил преку Грција:
Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 65 € по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 80€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 65 € по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Саранда и Ксамил преку Грција:
Битола (Транскоп  на перон ) – 55€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за КСАМИЛ (СЕ ПАТУВА ПРЕКУ ГРЦИЈА)
00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.00h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
01:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
01.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

 

 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Саранда и Ксамил преку Грција:
Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 65 € по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 80€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 65 € по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Саранда и Ксамил преку Грција:
Битола (Транскоп  на перон ) – 55€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за КСАМИЛ (СЕ ПАТУВА ПРЕКУ ГРЦИЈА)
00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.00h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
01:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
01.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

 

Hotel Facilities

Air Conditioning
Airport Transport
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Yard
Show All

Hotel Theme

Best value
Bitola
Budget
Standard
Албанија
Јонско Море
Саранда
Show All

Rules

Check In 14:00 pm
Check Out 10:00 am

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019