Вила Илактида – Торони

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Нов модерен објект лоциран во централниот дел на Торони блиску до сите градски содржини, на 100м од плажа.

Вилата располага со прекрасно уреден двор, сопствен паркинг и скара. Во понуда се трокреветни студија со еден голем брачен и еден едиченен кревет, кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ (рамен екран), клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно)

Одличен избор за сите кои бараат модерно сместување покрај прекрасна песочна плажа. Вилата Илактида е една од најпродаваните и најбараните во Торони.

 

Цените се за 8 дена 7 ноќи – наем на студио

Термини 1/2+1 студио
21.05-28.05 185
28.05-04.06 199
04.06-11.06 269
11.06-18.06 329
18.06-25.06 409
25.06-02.07 449
02.07-09.07 459
09.07-16.07 479
16.07-23.07 499
23.07-30.07 519
30.07-06.08 519
06.08-13.08 519
13.08-20.08 499
20.08-27.08 479
27.08-03.09 449
03.09-10.09 329
10.09-17.09 239
17.09-24.09 199

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Цените се дадени за наем на студио без превоз за 7 ноќи/8 дена.

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА:
Сместување во Студио 7 ноќи

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:
Превоз до избраниот објект во Грција
Задолжително патничко осигурување
Останати индивидуални трошоци, факултативни екскурзии, дополнителни оброци….
Турситичка Такса 0,50 центи по соба од ноќ

НАПОМЕНИ:
Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
Во соба, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни
Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот (локално време);
Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;
Агенција го задржува правото во случај на слободни (непродадени) капацитете да ги објави и продаде слободните капацитети по Last Minute цени при што лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани од едно студио, истите служат за да дадат генерален впечаток на објектот за сместување.
Кујните во сите студиа се опремени со најосновен прибор за подготовка на лесни јадења.
Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори.
Сопствениците на објектите го задржуваат правото при евентуално направена причинета штета да извршат наплата за истата од клиентите кои се сместени во моментот.
Превоз од  Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти
За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;

ДОПЛАТИ

Доплата за превоз:
40€ за возрасни / 30€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);

GPS: 39.9850594,23.9041031

Hotel Theme

Грција
Лето 2023
Ситонија - Халкидики

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019