Вила Катерина Лукс – Неа Флогита

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Опис

Вила Katerina Lux е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вилите ”Maria” и ”Corfu”веднаш позади најголемата слаткарница ,,SWEET BEACH” на околу 70 м. од плажа.
Вилата располага
 со два 1/6 дуплекси (дневен престој, две одделени спални соби, во првата француски лежај во втората два одделни кревети, комплетно опремена кујна, тоалет, голема тараса).

Цените се за НАЕМ на дуплекс апартман 8 дена 7 ноќевања

термини дуплекс 1/6
20.05-27.05 250
27.05-03.06 350
03.06-10.06 420
10.06-17.06 470
17.06-24.06 500
24.06-01.07 580
01.07-08.07 629
08.07-15.07 659
15.07-22.07 680
22.07-29.07 680
29.07-05.08 700
05.08-12.08 680
12.08-19.08 680
19.08-26.08 600
26.08-02.09 550
02.09-09.09 500
09.09-16.09 450
16.09-23.09 400

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење безжичен интернет
Клима уред

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз (доплата за организиран превоз)
Патничко осигурување
Задолжителна туристичка такса 1,00 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Важни напомени:

Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла
Агенцијата организира превоз до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот / минибусот
Секој патник има право на 1 куфер 20 кг, и 1 торбица до 7 кг багаж
За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
Сместувањето е првиот ден после 14 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден до 9 часот по локално време.
За уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на втората смена.
Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди:
Грчкиот стандард за единечен кревет е 75-80 см x 185-190 см, брачен кревет  145-155 см со 180-190 см.

Автобуски превоз

2.780 мкд / 45 € за возрасни – повратна карта
2.170 мкд / 35 € за деца 2-12 години – повратна карта
Деца до 2 години бесплатно – не користи седиштe

Превозникот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на промена на цената на горивото.

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

 

Hotel Theme

Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2023

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019