Вила Литца 2 – Неа Флогита

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Опис

Вила ,,LITCA-2 е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ”Corfu”, околу 50 метри. од плажа..
Располага со трикреветни студија и четирикреветни, петкреветни и дуплекс апартмани.
Во собите: комплетно опремени кујни со прибор за јадење и готвење, безжичен интернет, клима (вклучена во цената) и тераси.

Цените се за наем на студио/апартман 8 дена 7 ноќевања

термини 1/3 студио 1/4 апартман 1/5 апартман – приземје 1/6 дуплекс – приземје
20.05-27.05 130 140 140 200
27.05-03.06 150 210 210 320
03.06-10.06 250 280 280 390
10.06-17.06 300 320 320 440
17.06-24.06 349 380 380 460
24.06-01.07 399 440 440 530
01.07-08.07 449 490 490 580
08.07-15.07 469 570 570 610
15.07-22.07 489 570 570 640
22.07-29.07 489 570 570 640
29.07-05.08 499 590 590 660
05.08-12.08 499 570 570 660
12.08-19.08 449 570 570 640
19.08-26.08 419 510 510 560
26.08-02.09 409 440 440 510
02.09-09.09 350 390 390 460
09.09-16.09 300 320 320 420
16.09-24.09 200 230 230 370

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење безжичен интернет
Клима уред
Мини кујна

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз (доплата за организиран превоз)
Патничко осигурување
Задолжителна туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Важни напомени:

Цените означени со црвено се промо, не следува попуст.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла
Агенцијата организира превоз до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот / минибусот
Секој патник има право на 1 куфер 20 кг, и 1 торбица до 7 кг багаж
За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти
Сместувањето е првиот ден после 14 часот по локално време, а собите се напуштаат последниот ден до 9 часот по локално време.
За уплати на два аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 7% попуст на втората смена.
Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди:
Грчкиот стандард за единечен кревет е 75-80 см x 185-190 см, брачен кревет  145-155 см со 180-190 см.

Автобуски превоз

45 € за возрасни – повратна карта

35 € за деца 2-12 години – повратна карта
Деца до 2 години бесплатно – не користи седиштe

Превозникот го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз во случај на промена на цената на горивото.

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Hotel Theme

Грција
Касандра - Халкидики
Лето 2023

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019