Вила Олимпиjа – Лептокарија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Опис

Вила ОЛИМПИА „А“ категорија – КОМПЛЕТНО РЕНОВИРАНА, се наоѓа на левата страна од местото, на само 50 м. од главната улица, и 150 м. од прекрасната песочна плажа. Секоја соба е опремена со модерно опремена кујна, ТВЦ, ТВ и КЛИМА (доплата 5€ на ден)

Спецификација на собите (студиата) :

ДВОКРЕВЕТНО (1/2) СТУДИО :
2 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (источна или западна страна, со тенда) и клима.

ТРИКРЕВЕТНО (1/3) СТУДИО : 3 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (источна или западна страна, со тенда) и клима.

Напомена !

Употреба на Клима уредот НЕ Е ВКЛУЧЕНО во цената
Туристичката такса од 0,5 € на ден – по соба се плаќа на лице место

Димензиите на креветите во апартманите и студијата во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-80 см x 185-190 см, брачен кревет (француски)  145-155 см со 180-190 см

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

Локација Приземје / ЗАПАД 1.спрат / ЗАПАД Приземје + 1.спрат ИСТОК
Термин/тип 1/2 1/3 1/2 1/3 1/2 1/3
27.05-03.06 29 € 39 € 39 € 49 € 49 € 69 €
03.06-10.06 39 € 59 € 59 € 79 € 89 € 99 €
10.06-17.06 59 € 89 € 89 € 109 € 109 € 129 €
17.06-24.06 89 € 129 € 129 € 159 € 159 € 169 €
24.06-01.07 129 € 159 € 149 € 179 € 189 € 199 €
01.07-08.07 149 € 179 € 169 € 199 € 219 € 229 €
08.07-15.07 159 € 209 € 199 € 229 € 239 € 249 €
15.07-22.07 199 € 229 € 219 € 249 € 259 € 269 €
22.07-29.07 219 € 249 € 229 € 259 € 279 € 289 €
29.07-05.08 219 € 249 € 229 € 259 € 279 € 289 €
05.08-12.08 219 € 249 € 229 € 259 € 279 € 289 €
12.08-19.08 219 € 249 € 229 € 259 € 279 € 289 €
19.08-26.08 199 € 229 € 219 € 249 € 269 € 279 €
26.08-02.09 169 € 199 € 199 € 229 € 239 € 249 €
02.09-09.09 129 € 159 € 169 € 199 € 199 € 219 €
09.09-16.09 89 € 129 € 129 € 159 € 169 € 189 €
16.09-23.09 59 € 99 € 99 € 129 € 119 € 139 €
23.09-30.09 39 € 69 € 49 € 79 € 79 € 89 €

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

СПЕЦИФИКАЦИЈА НА СОБИТЕ (студиата) :
Двокреветно (1/2) студио: 2 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (источна или западна страна, со тенда) и клима.
Трикреветно (1/3) студио: 3 единечни кревети, комплетна кујна, ТВЦ, ТВ, тераса (источна или западна страна, со тенда) и клима.

ЛОКАЦИЈА на СОБИ :
Приземје/запад : Соби на приземје, со броеви 3, 5 & 7 – со балкон кој гледа кон планината Олимп и железничката пруга;
I спрат/запад: Соби на I спрат, со броеви 11, 13, 15 & 17 – со балкон кој гледа кон планината Олимп и железничката пруга;
Приземје + I спрат/исток: со броеви 2, 4, 6, 8, 12, 14, 16 & 18 – со балкон кој гледа кон Исток (правец – море);

НАПОМЕНА :
Клима уредот Е ВКЛУЧЕН во цената САМО за собите (студиата) со парен број (источна страна).
Туристичката такса од 0,5 € на ден по соба се плаќа на лице место
Едно дете до 6 години може да користи заеднички кревет, (плаќа само за превоз)
Еднокреветна соба: Кога едно лице користи двокреветно студио, има попуст од 20%.
Цените обележани со црвено се промо цени

Во ценате Е вклучено:
7 ноќевања во студио
Безжичен интернет

Во ценате НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување ( задолжително е да се има )
Доплата за клима уред 5€ на ден ( се плаќа во вилата )
Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

Димензиите на креветите во апартмани и студија во Грција се разликуваат од нашите стандарди.
Грчкиот стандард за нормален кревет е 75-80 см x 185-190 см, брачен кревет (француски)  145-155 см со 180-190 см.

 

Превоз

Автобуски превоз 40 Еур возрасни Битола , Прилеп. 45 Eur Скопје, Велес, Штип, Кавадарци .
Деца од 2 до 11,99 год: Попуст 10 Евра од редовната цена. Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)
Деца до 2 години бесплатно ( не користи седиште )
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

 

Лептокарија

Лептокарија (село од лешник) се наоѓа во подножјето на планината Олимп, на околу 100 км од Солун.
Се смета за едно од најубавите одморалишта во Грција.
Шеталиштето, топлото море и прекрасната песочна плажа се само дел од привлечностите на Лептокарија.
Местото е идеално за семејства со деца, за оние кои сакаат вистински одмор, и за млади кои сакаат добра забава.
Многу продавници, таверни, кафулиња, ресторани, бутици и летна врева се печат на Лептокарија.
Местото има многу игралишта, забавни паркови, како и огромен парк со детски активности, лулашки….
Секоја вечер кружат два воза низ Лептокарија, кои по релативно ниски цени ги носат туристите на обиколка. Главната улица е исто така главното шеталиштето каде има многу кафулиња, ресторани.
За оние кои бараат и забава, има дискотеки и барови покрај плажата…
Цените се многу пониски од другите одморалишта.
Кафулињата и рестораните ги нудат своите специјалитети по многу пониски цени.
Сепак најевтин е пазарниот ден во вторник, каде освен свежо овошје и зеленчук….
Добра патна мрежа, ја поврзува Лептокарија со сите околни места што можете да ги посетите.
Местото има сè што му треба на еден град.
Лептокарија е едно од ретките одморалишта каде можете да консумирате вода од чешма.
Интересно е што ноќе нема горштини како во други места бидејќи има влијание планината Олимп.
Градската плажа е долга околу 5 км и има Сино знаме, што зборува за чистотата и квалитетот на водата.
Со нарачан пијалок во кое било од многуте кафулиња, туристите добиваат чадор и лежалка..
Плажата Скотинас се наоѓа на 5 км од Лептокарија и е особено интересна за семејства со деца.
Молос плажата е на околу 2 км од одморалиштето.
Има спортски терени каде исто можете да се забавувате, играте…..

 

Hotel Theme

Грција
Лето 2023
Олимписка Ревиера

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019