Вила Рошела – Саранда, Албанија

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Рошела Саранда А кат – (10 м од море) е сместена во најатрактивниот дел од Саранда, во непосредна близина на плажата Деми. Вилата Рошела нуди сместување  во 1/2 и 1/3 соби од А категорија, како и пространи апартмани (Б категорија) опремени со кујна, фрижидер, бесплатен WiFi, скара, градина. Вилата нема свој сопствен паркинг, но дозволено е да се паркира на пат  пред вилата, доколку има можност. Секоја единица е опремена со големи тераси со поглед на море, сателитска ТВ со рамен екран,  приватна бања со када или туш, фен и тоалет. За дополнителна погодност, за сите гости на вилата, им обезбедуваме појадок  ВКЛУЧЕН ВО ЦЕНА. Покрај квалитетот на самото сместување, близината на плажата, кафетериите, рестораните и многуте  продавници,  ќе уживате во прекрасниот поглед на море и магичниот залез на сонцето, кој  во Саранда е навистина романтичен.

GPS координати 39.867954273563235, 20.015351286159728

https://maps.app.goo.gl/nDhnSVsrgjB8gXDw9

Саранда- албанскиот бисер на Јонско море
Попусти за рана уплата : -15% до 30/04/2024 и СПЕЦИЈАЛЕН ПОПУСТ ЗА СТАРТ НА СЕЗОНА
Вила Рошела А кат. Саранда 1/2 соба 1/3 соба 1/2+1 студио 1/4 апартман Напомена
Термин/Услуга 7 наем 7 наем 7 наем 7 наем 7 наем
01.06.-08.06.2024 169 89
189 99
209 109
229 119
ПРОМО
08.06.-15.06.2024 199 99
219 109
239 119
259 129
ПРОМО
15.06.-22.06.2024 269 229
289 246
309 263
339 288
ПРОМО
22.06.-29.06.2024 309 329 349 379  
29.06.-06.07.2024 359 379 399 429  
06.07.-13.07.2024 389 409 429 459  
13.07.-20.07.2024 449 469 489 519  
20.07-27.07.2024 449 469 489 519  
27.07-03.08.2024 449 469 489 519  
03.08.-10.08.2024 449 469 489 519  
10.08-17.08.2024 449 469 489 519  
17.08-24.08.2024 419 439 489 489  
24.08.-31.08.2024 379 399 419 449  
31.08.-07.09.2024 269 289 309 339 ПРОМО
07.09.-14.09.2024 199 219 239 269 ПРОМО
Цените се дадени по соба/АПП за 7 ноќи СО ВКЛУЧЕН ПОЈАДОК
во Еур за уплата исклучиво во МКД по курс 62 ден/Еур.
Студијата и апартманите се опремени со комплетна кујна, фрижидер и тераси, а собите имаат само фрижидер.
Автобуски превоз преку Грција со доплата: Скопје, Велес, Охрид, Струга, Ресен 65 Еур. Штип 80 Еур.
Битола и Прилеп 55 Еур/лице. Деца 2-12 години -10 Еур од цената за возрасен.
За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст.
Туристичката такса се плаќа на рецепција.
 Важат Општите услови за патување на СКТМ.

 

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Саранда и Ксамил преку Грција:
Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 65 € по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 80€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 65 € по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Саранда и Ксамил преку Грција:
Битола (Транскоп  на перон ) – 55€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

Време на поаѓање за КСАМИЛ  ПРЕКУ ГРЦИЈА
00:00 h Скопје (Дрводекор) – Трансфер
00:45h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – Трансфер
00:00h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер
01:30h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол, Дреново) – Трансфер
02:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил) – Трансфер
03:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
02.00h Ресен (спроти автобуска станица)–Трансфер
01:30h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер
01.15h Струга (Хотел Дрим) –Трансфер
01:45h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер

Релациите кои се наведени како ТРАНСФЕР се реализираат со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус.

Време на поаѓање за САРАНДА-КСАМИЛ  ПРЕКУ СТРУГА – граничен премин Ќафасан
– Скопје (Дрводекор) – 60€ 22:00 (ден претходно од терминот на резервација)
– Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) – 70€ 20:30 (ден претходно од терминот на резервација)
– Куманово (Бензинска пумпа Макпетрол – Трансфер до Скопје) – 70€ 21:00 (ден претходно од терминот на резервација)
– Тетово (попатно) – 60€ 22:30 (ден претходно од терминот на резервација)
– Гостивар (попатно – Бунар Петрол) – 60€ 23:00 (ден претходно од терминот на резервација)
– Кичево (попатно – бензинска пумпа Power Petrol) – 60€ 00:00
– Охрид (поаѓање од Подмоље – Бесјани Петрол) – 60€ 00:50
– Струга (кружен тек – кај Нептун) – 60€ 01:20
– Битола (Спортска сала) 70 Еур 23:00 (ден претходно од терминот на резервација)

Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен
Во Саранда застануваме кај хотел Butrinti па организираме трансфери до објектите.
https://maps.app.goo.gl/cz4zRhTsk8mvcFNd7

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Restaurant
Smoking Room
Yard
Show All

Hotel Theme

Early Booking 2024
Romantic
Standard
Апартмани-Студиа
Лето 2024
Саранда

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019