Вила Сала – Ксамил

Ksamil, Albania View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Сала лоцирана во Ксамил се наоѓа на 200м од плажа, до плажа има 5мин пешачење, располага со двор и 3 спрата со соби.

Собите се лоцирани на приземје, први и втор спрат.
На приземје студиа за 3 и 4 лица со поглед кон градина,
На прв и втор спрат се студиа за 2 и 3 лица.
Во собите: сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фиржидер, телевизор, балкон, комарници.

 

Цени за НАЕМ на СОБА

термини 1/2 студио 1/3 студио 1/3 мезонет 1/4 студио 1/3 апартман
03.06-10.06 99 109 139 159 149
10.06-17.06 149 159 169 189 179
17.06-24.06 209 219 229 249 239
24.06-01.07 259 269 289 309 299
01.07-08.07 309 319 339 359 349
08.07-15.07 349 359 379 409 389
15.07-22.07 349 359 379 409 389
22.07-29.07 349 359 379 409 389
29.07-05.08 349 359 379 409 389
05.08-12.08 349 359 379 409 389
12.08-19.08 339 349 369 399 379
19.08-26.08 319 329 339 369 349
26.08-02.09 299 309 319 359 339
02.09-09.09 199 209 229 269 239
09.09-16.09 169 179 199 219 209
16.09-23.09 129 139 169 189 179

Цените се во €, се плаќа во денари 1 € = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Користење клима уред,
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Попуст за превоз:
Дете до 1,99год- бесплатно и не користат седиште

Информации, услови, попусти
Цените обележани со црвено се промо цени
На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите прв ден е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите последен ден најдоцна до 10 часот (локално време)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот..
За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата

Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

 

Цена по лице за превоз за Ксамил преку Грција

Цена по лице време на поаѓање цена
 Скопје – Дрводекор 00:00 60 €
 Велес – БП Макпетрол-кружен тек 00:45 60 €
 Штип – паркинг пред пошта 00:00 75 €
 Дреново – БП Макпетрол 01:15 60 €
 Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04:00 55 €
 Прилеп – БП Селида 03:00 55 €
 Струга – Хотел Дрим 01:15 65 €
 Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола 02:00 65 €
 Ресен – спроти автобуска станица 02:30 65 €

Деца од 2-11,99год: 10 € од цената на возрасен

За некои од релациите се организира трансфери со патнички возила или комбе
Превозот ги слегува патниците на најблиску до сместувањето каде може да се паркира автобус
Ако патувањето за Албанија Ксамил се реализира преку граничен премин Меџитлија Битола задолжително е поседување на валиден биометриски пасош.

 

 

Hotel Theme

Албанија
Ксамил
Лето 2023

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019