from €0,00
Check Availability

Вила Вагиа – Амудиа, Јонско Море

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% of guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Вагиа – Амудиа

Ammoudia  е мало рибарско место во општина Fanari областа Епир во Грција. Ова место се наоѓа на брегот на Јонското Море, 9 км југоисточно од Parga и на 6 километри од познатото туристичко место Врахос. Устието на митската река Acheron опеана во Хомеровите поеми се наоѓа во ова рибарско место. Ammoudia е мирно место сестено во залив и располага со прекрасна голема плажа со бела песок. Во ова место можете да најдете прекрасни таверни кои служат свежа морска риба уловена од локалните рибари. Исто така местото има кеј за вечерни прошетки, а локалните рибари нудат можност за прошетки со бротчиња низ митската река Acheron. Оваа дестинација ја препорачуваме за мирен фамилијарен одмор.

Вила Вагиа се наоѓа на 50m од плажа, на 2 мин пешачење. Се наоѓа на почетокот на Амудиа, во мирно опкружување.Вилата се состои од студиа за 3 лица и апартмани за 4 лица, опремени со сопствена кујна (опремена со прибор за готвење и јадење) тераса, тоалет, ТВ, клима со доплата од 4еур за студио и 6еур за апартман (на лице место) студиата се наоѓаат на приземје, од самата соба се излага на сопствена тераса која гледа према море и директно излага во зеленило. Апартманот се наоѓа на 1ви спрат и гледа исто према море, погоден за 4 лица, составен од две простории со француски спален кревет и стандардни кревети, опремена кујна, тоалет, ТВ, Клима (со доплата од 6еур на лице место)

15% попуст за направени резервации и 50% уплатени до 31.03.2021

На Промо цените не следува попуст, и попуст за последователни термини, првите два и последните два термина се ПРОМО цени.

 

Цени за НАЕМ на СОБА за 8 дена 7 ноќевања
термини ноќи 1/2 студио 1/3 студио апартман за 4 лица
25.05-01.06 7 64 79 95
01.06-08.06 7 83 95 121
08.06-15.06 7 121 141 153
15.06-22.06 7 153 164 186
22.06-29.06 7 219 230 274
29.06-06.07 7 274 296 329
06.07-13.07 7 307 329 373
13.07-20.07 7 362 395 417
20.07-27.07 7 373 406 439
27.07-03.08 7 395 417 461
03.08-10.08 7 395 417 461
10.08-17.08 7 395 417 461
17.08-24.08 7 395 417 461
24.08-31.08 7 329 340 384
31.08-07.09 7 252 263 285
07.09-14.09 7 208 230 263
14.09-21.09 7 142 153 164
21.09-28.09 7 95 107 119

 

Повратен билет до Амудиа чини:

Скопје – 45€ по лице
Штип  – 45€ по лице
Велес –  45€ по лице

Битола – 40€ по лице
Прилеп – 45€ по лице
Струга  – 45€ по лице
Кичево  – 45€ по лице
Охрид – 45€ по лице
Ресен -45€ по лице
Деца до 1,99 години бесплатно

 

Време на поаѓање кон Грција:

01:00 h Скопје (Дрводекор)
01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)
03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лукоил)
04:00 h Битола (Главна автобуска станица)
03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

Време на заминување од Грција:

(времињата се по МК време)

Бус Лефкада

Агиос Никитас 12.30 часот
Нидри 13.00 часот
Никиана 13.30 часот
Канали 14.15 часот

Бус Парга-Врахос

Врахос 13.00 часот
Амудиа 13.15 часот
Парга 13.45 часот

View More

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Internet – Wifi
Kitchen
Parking
Yard

Hotel Theme

Амудиа
Амудиа
Грција
Јонско Море
Лето 2021

Rules

Check In 14:00
Check Out 09:00

Rooms

Reviews

Review score

0/5
Not Rated
Based on 0 review

Traveler rating

Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0

Summary

Sleep
0 /5
Location
0 /5
Service
0 /5
Clearness
0 /5
Rooms
0 /5
0 review on this Hotel - Showing 1 to 0

Write a review

Created with Sketch.
avg €0,00 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019

Hotel Nearby

Вила Фиоре – Парга, Jонско море

Created with Sketch. Riga Ferou 10, Parga
0/5 Not Rated0 review
avg €30,00/night