Вила Васо – Неос Мармарас

View on map
Нема оценка од 0 оценка
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Vaso се баоѓа во Неос Мармарас на 30 метри од градската централна плажа (ситно песочна со постепено задлабочување и кристално чиста вода, плажата е обележана со плаво знаме.

Неос Мармарас е едно од најпознатите туристички места на Халкидики. Остатоците од византискиот период значително се забележуваат во Мармарас што дава денешен белег на популарна туристичка дестинација. Во текот на шеесетите години на минатиот век изграден во непосредна близина на Неас Мармарис е хотелот Порто Карас во кој одржуваат многу познати свечености и е посетуван од многу туристи од цел свет.

 

Цените се за наем на апартман за 7 ноќевања

период студио 1/3 студио 1/3 поглед  море
11.06 – 18.06 289 319
18.06 – 25.06 319 339
25.06 – 02.07 359 369
02.07 – 09.07 409 419
09.07 – 16.07 419 439
16.07 – 23.07 419 439
23.07 – 30.07 419 439
30.07 – 06.08 419 439
06.08 – 13.08 419 439
13.08 – 20.08 409 429
20.08 – 27.08 359 379
27.08 – 03.09 349 369

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Сместување:
Студио 1/3         бр.соби / 9 / максимум 3 лица
Студио 1/3         бр.соби / 5 и 6 / максимум 3 лица / поглед море

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања
Клима уред
Безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Автобуски превоз (доплата за организиран превоз)
Патничко осигурување
Задолжителна туристичка такса 0,50 € по соба на ден (се плаќа во агенција)

Превоз

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:

45 € за возрасни – повратна карта
35 € за возрасни или деца – карта во еден правец
35 € за деца до 12 години – повратна карта;
Деца до 02 години бесплатно – не користи седиште

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

Hotel Theme

Грција
Лето 2023
Ситонија - Халкидики

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019