Вила Велисариос – Врахос, Јонско Море

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Вила Велирасиос се наоѓа во Врахос  на помалку од 50 метри оддалеченост од плажа. Вилата е изолирана од бука, опкружена е со зеленило,и преполн двор со цвеќиња и дрва. Велисариос е една од постарите сместувачки капацитети во Врахос.

Собите се двокреветни со две единечни легла плус едно легло на расклопување (фотелја), поволно само за дете до 12год. Не е дозволено сместување на повеќе од 3 лица. Собите имаат мини кујна, опремена со основни елементи за готвење и јадење, ТВ, сопствен тоалет со туш, и балкон, интернет. Користењето на клима уредот не е вклучено во цената и изнесува 5 евра на ден ( се плаќа на лице место ).

 

GPS координати 39.174498, 20.550307

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 62МКД

Првите три и последните два термина се промо цени, и не следува попуст за рана резервација

12% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.12.2022, СО 30% УПЛАТА ПРИ РЕЗЕРВАЦИЈА, И ДОПЛАТА ДО 100% ДО 06.01.2023

 

 

ВРАХОС – ВИЛА ВЕЛИСАРИОС
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА
Термини 1/2+1 1/3 Коментар
24.05-31.06.2023 99 119 Промо цени
31.06-07.06.2023 159 179 Промо цени
07.06-14.06.2023 199 219 Промо цени
14.06-21.06.2023 249 269
21.06-28.06.2023 269 289
28.06-05.07.2023 299 319
05.07-12.07.2023 379 399
12.07-19.07.2023 379 399
29.07-26.07.2023 379 399
26.07-02.08.2023 439 459
02.08-09.08.2023 439 459
09.08-16.08.2023 439 459
16.08-23.08.2023 359 359
23.08-30.08.2023 339 279
30.08-06.09.2023 259 229
06.09-13.09.2023 209 169
13.09-20.09.2023 149 139 Промо цени
20.09-27.09.2023 119 119 Промо цени

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Врахос чини:

Автобуски превоз 60 Еур возрасни – Скопје, Велес, Кавадарци Автобус 55 еур возрасни: Прилеп, Битола. Доплата за превоз 5 Еур Охрид и Струга

 

 

Време на поаѓање за Врахос:

  • 01:00 h Скопје (Дрводекор)
  • 01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија)
  • 12:45 h Штип (паркинг пред пошта)
  • 02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново)03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
  • 04:00 h Битола (Автобуска Станица Транскоп на перон)
  • 03.15 h Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола
  • 02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)
  • 02.15 h Струга (Хотел Дрим) – Трансвер до Битола
  • 02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

* За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
* попустите не може да се комбинираат,
* Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет  (број на кревети, не повеќе од 3 лица)
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА “Ариес Травел“.

 

Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Hotel Facilities

Air Conditioning
Flat Tv
Heater
Internet – Wifi
Kitchen

Hotel Theme

Early Booking 2023
Врахос
Грција
Јонско Море
Лето 2023

Rules

Check In 12:00
Check Out 09:00

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019