Вила Раниа- Неос Мармарас

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Неос Мармарас е најголемото приморско село на вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Тоа е најкосмополитното место во Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос.

Вила Раниа се наоѓа на 150м од плажа и на 300м од центарот на градот.

1/4 апп -број 4 (прв кат)-нема поглед. Две посебни соби. Едната е со брачен кревет, другата со два единечни. Посебна кујна и купатило.
1/4 апп -број 5 (прв кат)-нема поглед. Две посебни соби. Едната е со брачен кревет, другата со два единечни. Посебна кујна и купатило.
1/4 апп -број 9 (втор кат)-поглед море. Две посебни соби. Едната е со брачен кревет, другата со два единечни. Посебна кујна и купатило.
1/3 апп -број 7 (втор кат)-поглед море. Соба со брачен и единечен кревет. Посебна кујна и купатило.
1/3 апп -број 10 (втор кат)-нема поглед. Соба со брачен и единечен кревет. Посебна кујна и купатило.
1/5 дуплекс -број 11 (трет кат)-поглед море. Соба со два единечни кревети и уште една соба која е поврзана со кујната и има исто два единечни кревети, во дневната има еден единечен кревет.Помеѓу дневната и кујната нема врата. Големо купатило.
ТЕРМИН НАЕМ 1/3 апп 1/4 апп 1/5дуплекс
26.05 7 ноќи 260 310 360
02.06 7 ноќи 320 370 410
09.06 7 ноќи 410 460 490
16.06 7 ноќи 450 490 510
23.06 7 ноќи 490 530 580
30.06 7 ноќи 510 550 610
07.07 7 ноќи 560 590 660
14.07 7 ноќи 630 690 750
21.07 7 ноќи 630 690 750
28.07 7 ноќи 630 690 750
04.08 7 ноќи 630 690 750
11.08 7 ноќи 630 690 750
18.08 7 ноќи 590 650 710
25.08 7 ноќи 510 580 660
01.09 7 ноќи 400 450 510
08.09 7 ноќи 320 370 470
15.09 7 ноќи 270 320 360
22.09 7 ноќи 230 250 290

 

Во цената е вклучено

Наем на 7 ноќевања/8 дена

Wi fi интернет

Вклучена клима

Во цената не е вклучено

Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција

Здравствено и патничко осигурување

ОПИС НА СМЕСТУВАЊЕ

Располагаме со 3 четворокреветни апартмани со две посебни соби, 2 трокреветни апартмани  и 1 петокреветен апартман. Сите апартмани располагаат со комплетно опремена кујна, тоалет, тераса, дел од нив се со поглед на море, дел со поглед на планина.http://raniahouse.gr/
НАПОМЕНИ: ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.

Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).

За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.

Патничкото осигурување е задолжително и НЕ е вклучено во цената.

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.

Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.

Важечка е резервацијата со авансна уплата од 30% од вкупниот износ на аранжманот. Целосна доплата на аранжманот се врши 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни и неважечки.

Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.

Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.

Превземање на собите е по 14 часот – локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.

По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Во цената на аранжманот каде што е вклучено  користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.

Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.

Секој патник  има  обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои НЕ можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата.

Hotel Theme

Early Booking 2024
Лето 2024
Ситонија - Халкидики

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019