Вила Сара- Будва

View on map
Not Rated from 0 review
0/5
100% guests recommend

Description

Print Friendly, PDF & Email

Во срцето на Јадранскиот брег на Црна Гора ве чека Будва – бисерот на ривиерата, со долга песочна плажа, а посебно позната по ноќниот живот со многу диска, кафичи, ресторани кој вашиот одмор ќе го направат незаборавен.

Вила ” САРА ” на 400-500 м. од Словенска плажа, располага со: 1/2 и 1/3 студија, опремени со мини кујна, тараса, twc, тв, wi-fi и клима вклучени во цената. Координати: 42.291822, 18.847642

-10% попуст за резервации и уплати до 01.04.2024

 

Период Ноќ 1/2
студио
1/3
студио
04.06-11.06 7 45 40
11.06-18.06 7 60 55
18.06-25.06 7 80 75
25.06-02.07 7 100 95
02.07-09.07 7 120 115
09.07-16.07 7 130 125
16.07-23.07 7 140 135
23.07-30.07 7 160 155
30.07-06.08 7 160 155
06.08-13.08 7 160 155
13.08-20.08 7 150 145
20.08-27.08 7 140 135
27.08-03.09 7 110 105
03.09-09.09 6 90 80

 

Цените се во евра за  6 и 7  ноќевањапо лице, без превоз. (1еур=62ден)

Автобуски превоз: 50 €– повратен билет,35 € за деца,35 €-еден правец,25 € за деца до 12г.

Поаѓање: Прилеп: 00.15 ч, Битола: 01:00 ч.  Враќање: од Будва во 14:00 ч.

Термини на поаѓање:
Јуни:04, 11, 18, 25;
Јули:02, 09, 16, 23, 30;
Август: 06, 13, 20, 27;
– Септември: 03, 09.

Напомена:
– Доплата за туристичка такса 1 € по ден по лице (во агенција) за деца до 14 год 0,5еур.
– Патничко здравствено осигурување до 65 год = 300 ден.

Собите се напуштаат во 9 ч, а сместувањето во 13 ч, за хигиената во студијата за време на престојат се грижат самите клиенти. Промена на постелнина на 4 дена.

Hotel Theme

Early Booking 2024
Будва
Лето 2024
Црна Гора

Rules

Check In 12:00 pm
Check Out 12:00 pm

Rooms

avg 0 /night

Owner

Aries Travel

Member Since 2019