fbpx

ХУРГАДА & КРСТАРЕЊЕ ПО НИЛ

Програма   1 ден 21.04: СКОПЈЕ – ИСТАНБУЛ – ХУРГАДА Состанок на групата на Аеродром Скопје во 17:50  часот. Лет за Истанбул со TK1006 во 20:50  часот. Слетување во 23:25 часот. Полетување за Хургада со TK 702  во 01:40 Слетување на аеродромот во Хургада во 03:20 часот на 22. Април. Пречек од страна на претставник на локалниот партнер и трансфер до хотел . Ноќевање. 2 ден 22.04:  ХУРГАДА Појадок. Престој во прекрасен 5* хотел на […]

Дубаи со авион од Скопје Март 2022

Програма на патувањето – авиокомпанија TURKISH AIRLINES од Скопје, со вклучен 20 кг чекиран багаж и 7 кг рачен и оброк согласно политика на авио компанија. Саатници на полетување и слетување се по локално време и согласно моменталнен ред на летање на TURKISH AIRLINES. Прв ден – Полетување од СКОПЈЕ во 20.35/20.50. Слетување во Истанбул во 00.10/23.25 часот нареден ден. Полетување за Дубаи во 01.30/00.45 часот. Слетување во Дубаи во 07.00/06.00 часот. Трансфер до хотел. […]

Шарм ел шеик

Шарм ел шеик | 8 дена, 6 ноќи Пакет аранжмани | 2021/2022 Познат како бисер на библискиот Синај, Шарм Ел Шеик ќе ве воодушеви со своите кристално чисти води, корални гребени, како и со шаренилото на богатиот подводен свет. Подгответе се за едно уникатно искуство, кое е совршен спој на море и земја, активности и опуштање. Почнувајќи од 05.11.2021 8 дена, 6 ноќи All Inclusive Авионски превоз од € 465 ХОТЕЛИ: Naama Bay Promenade Beach […]

ПЕРУ – ИМПЕРИЈАТА НА ИНКИТЕ 13 ДЕНА

ПЕРУ – ИМПЕРИЈАТА НА ИНКИТЕ 13 ДЕНА   Перу е една од најразновидните земји во светот. Мултикултурна земја, полна со традиции, наградувана гастрономија и огромни природни резервати. Има 12 светски наследства признати од УНЕСКО. Перу се наоѓа во западниот дел на Јужна Америка и ги дели своите граници со Еквадор, Колумбија, Бразил, Боливија и Чиле. На својата огромна територија, од повеќе од 1,2 милиони km², покрива три региони: брег, Сиера и Селва. Нејзиното сегашно население […]

Малдиви | Индивидуални патувања

Малдиви, службено Република Малдиви е островска држава во Индискиот океан, југозападно од Индискиот полуостров. Се состои од околу 1200 острови, групирани во 26 атоли, меѓу кои околу 200 се населени, а 80 се користат исклучиво за туризам. Официјалната религија е Ислам, а јазикот на поголемиот дел од жителите е дивехи, индоевропски јазик сроден на сингалски, главниот јазик на Шри Ланка. Индустријата се темели врз туризам и риболов. Малдивите се најмалата Азиска земја, како по површина, […]