Хотел Лебед 4* – Охрид

Хотел Лебед Охрид Незаборавен поглед, комфорт, топлина, квалитет.  прекрасен амбиент се на едно место-Хотел Лебед. Чувство на релаксација постигнато со неопходното во собите: добро осветлување, супер дизајн и просторност. Хотел Лебед е мал но современ хотел кој се наоѓа на одлична локација, пред самото езеро и на 500 м од центарот. Капацитет: Располага со 35 […]

Хотел Тино 4* – Св. Стефан, Охрид

ХОТЕЛ ТИНО 4* – СВЕТИ СТЕФАН, ОХРИД   Сместен на брегот на Охридското Езеро, хотелот Тино Свети Стефан нуди бесплатен wi-fi, бесплатна климатизација, 24 часновна рецепција, велнес центар и ресторан, бесплатен паркинг за гостите (со претходна резервација), конференциска сала. Хотелот располага и со внатрешен базен, надворешен базен и излез на брегот на Охридското Езеро. Вкусен […]

Хотел Гранит 4* – Охрид

ХОТЕЛ ГРАНИТ 4* – ОХРИД   Хотел Гранит е лоциран на крајбрежјето на Охридското езеро, во месноста Св.Стефан, 5км од центарот на Охрид и 12км од аеродромот во Охрид Хотел Гранит е модерен хотел со четири ѕвезди. Располага со резиденција, ресторан, кафе-бар, големи тераси и сопствена песочна плажа, базен за возрасни и базен за деца. […]

Хотел Unique & Spa – Охрид

Лаки Хотел и Спа е микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи. Ресторанот во Лаки хотел и Спа е отворен за појадок, ручек и вечера за гости на хотелот, но и за надворешни гости. Во самиот […]

Хотел Лаки и Спа 4* – Охрид

Лаки Хотел и Спа е микс на Западната и Источната хотелска култура и етика, ја спојува безвремената елеганција, комфор, луксуз, дизајниран простор и незаменлив поглед кон Охридското езеро и планинските пејсажи. Ресторанот во Лаки хотел и Спа е отворен за појадок, ручек и вечера за гости на хотелот, но и за надворешни гости. Во самиот […]

Хотел СУ 4* – Охрид

ХОТЕЛ СУ 4* – ОХРИД Доживејте го Охрид преку неверојатната глетка од ресторанот која го одзема здивот, чувствувајте се како дома во една од нашите уникатно дизајнирани соби или уживајте во релаксирано попладне во барот со вкусно кафе испечено во нашата сопствена кафе-пржилница. Сместени на идеална локација на самиот брег од Охридското езеро, нашите соби […]

Хотел Тино 4* – Охрид

ХОТЕЛ ТИНО 4* (центар) – ОХРИД   Хотелот Тино лоциран на прва линија на брегот на Охридското езеро, нуди удобно сместување со бесплатен паркинг и WiFI. Употребата на Спа центарот е бесплатна. Таа Се состои од топла када, сауна и термална бања. Хотелот располага со 50 соби (еднокреветни, двокреветни и трокреветни), сите опремени со клима […]

Хотел Белведере 4* – Охрид

Хотел Монтана Палас е традиционална оаза за рекреација, место за семинари и вкусна храна. Сместен на влезот од Крушево се наоѓа на 600 метри од ски-жичарата а, на 500 метри од центарот на градот. Хотелски содржини: ресторан, бар, сала за конференции, летна тераса. При Вашиот пресрој во хотелот може да Ви понудиме дополнителни забавни содржини […]

Хотел Нова Ривиера 4* – Охрид

ХОТЕЛ НОВА РИВИЕРА 4* – ОХРИД На самиот Кеј на Охридско Езеро, во срцето на древниот град на светлината-Охрид.Оддалеченост – 5 минути возење од централната автобуска станица, 10 км. од Охридскиот интернационален аеродром. Капацитет. Хотелот располага со 33 двокреветни соби и 6 апартмани,ресторан со 300 седишта,аперитив бар,хотелска тераса со 80 седишта,сали за семинари и сопствен паркинг […]

Хотел Аквалина 4* – Св. Стефан, Охрид

Хотел Аквалина се наога во туристичката населба Св.Стефан оддалечен 6 км од центарот на Охрид на регионалниот патен правец Охрид- Св.Наум.Комплексот на хотелот се наоѓа на самиот брег на Охридското езеро опкружен со пространство на бистра езерска вода од една страна и бескрајна зелена шума од националниот парк Галичица од друга страна. Ваквата местоположба Ви […]

Хотел Маива 4* – Охрид

ХОТЕЛ МАИВА 4* – ОХРИД   Хотел Маива, категоризиран како Хотел со 4 ѕвезди, е нов објект, кој се наоѓа во туристичката населба Св. Стефан и е на само 50 метри од езерската шир и 150 метри од Хотел Климетица . Претставува објект со современ ентриер – Ви нуди комфор, удобност – прекрасно место за […]

Хотел Климетица 3* – Охрид

ХОТЕЛ КЛИМЕТИЦА 3* – ОХРИД   Хотел Климетица Ви нуди незаборавни мигови поминати во природен амбиент. Сместен во густа борова шума, во непосредна близина на Охридското Езеро, на само 4км. оддалеченост од градот Охрид во туристичката населба Св. Стефан, Климетица е идеално место за одмор и релаксација. Во непосредна близина на хотелот се наоѓа и […]

Метропол Езерски Комплекс 3* и 4* – Охрид

Хотелот Метропол беше и остана единствен и неповторлив хотел, меѓу сите други хотели во регионот, со архиктетура што го одделува од сите други конвенционални хотели. Хотелот е изграден и отворен во 1975 г., и е комплетно реновиран во 2018 г. Според законската категоризација хотелот спаѓа во II категорија со 4 ѕвездички.Хотелот е комплетно климатизиран, пет […]

Скај Корнер 4* – Охрид

СКАЈ КОРНЕР 4* – ОХРИД „Sky Corner“ го носи светскиот тренд на т.н. „руф топ“ угостителски објекти и е на врвот од истоимениот хотел кој се наоѓа на кружниот дек кај „Охридска Банка“. Од терасата, но и од сите останати делови на двата ката каде е сместен барот и ресторанот се пружа неповторлив поглед на […]

Park Lake Side Hotel 4* – Охрид

PARK LAKE SIDE HOTEL 4* – ОХРИД Park Lake Side Hotel 4* се наоѓа на најубавиот дел од езерскиот брег. Повелете , ако сакате престој во хотел кој се граничи со езерото, кое пак се граничи со небото, а и двете се на граница со Вашите фантазии. Хотелот се наоѓа на само 3 километри од […]

P&М апартмани Стар Град – Охрид

P&M АПАРТМАНИ СТАР ГРАД – ОХРИД   Во стариот дел од градот Охрид се наоѓаат апартманите „П и М“ кои имаат поглед кон преубавото Охридско Езеро. На 5 минути пешачење до пристаништето и кејот. Опремени се со кујна на секој спрат. Двокреветна соба – 25 евра на ден. Цел спрат од куќата, за максимум 4 […]

Вила Афродита – Охрид

ВИЛА АФРОДИТА – ОХРИД   Во строгиот центар на Охрид, во близина на стариот чинар, се наоѓа вилата Афродита. На само 5 минути од пристаништето и кејот на Охридското Езеро. Вилата е нова и опремена на високот ниво. Располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни апартмани. Дел од апартманите имаат кујна. За сите што ќе престојуваат […]

Вила Луција – Охрид

ВИЛА ЛУЦИЈА – ОХРИД   Во центарот на Охрид, на самото Охридско Езеро, Вила Луција се наоѓа на само 500 м. од Самоиловата Тврдина. Може да се изнајми велосипед, како и да се посетат часови по нуркање. Вила Луција е на само 5 км од автобуската станица, а од Охридскиот аеродром 20 км. На Ваше […]

Хотел Милениум Палас 4* – Охрид

ХОТЕЛ МИЛЕНИУМ ПАЛАС 4* – ОХРИД   Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од прекрасното Охридско Езеро. Со самото тоа што е сместен во Охрид, европскиот Ерусалим, ги комбинира предностите на еден модерен град и на место со богато историско минато и културни вредности. […]

B & S апартмани – Охрид

B & S АПАРТМАНИ – ОХРИД   Апартманите се наоѓаат близу до езерото (150 м.), и само 5 минути пешки од центарот. Уникатни апартмани, кои Ви нудат погодност, простор и приватност – за слободни или бизнис патници, кои сакаат да престојуваат во Балканскиот Ерусалим – Охрид. За секој апартман им посебна маса со столици под […]

Вила Мал Свети Климент – Охрид

ВИЛА МАЛ СВЕТИ КЛИМЕНТ – ОХРИД Ексклузивна вила, приватна, која што нуди ноќевање со појадок, се наоѓа во близина на влезот на стариот град на Охрид кај Долна Порта во мирна уличка далеку од сообраќајот но 50 до 100 м. од езерото и од ексклузивните барови и ресторани. Изградена е во традиционален стил, и опремена […]

Хотел Мизо 4* – Охрид

ХОТЕЛ МИЗО 4*- ОХРИД Комплексот Мизо се наоѓа на самиот брег на Охридското Езеро, во близина на старата рибарска населба Канео и на само еден километар од старата охридска чаршија. Комплексот располага со:  отворен базен, приватна плажа, ресторан, приватна марина (платформа), спортски терени (тенис, ракомет, кошарка, мал фудбал) и сопствен паркинг. Трите Депанданси се придружен […]

Хотел Александрија 4* – Охрид

ХОТЕЛ АЛЕКСАНДРИЈА 4* – ОХРИД Луксузниот Хотел Александрија е на самиот брег на Охридското езеро и нуди елегантно уредени соби со многу удобности и пријатен престој во средината заштитена од УНЕСКО. Собите и апартманите овозможуваат пријатен пријатен престој и заедно со вклучениот појадок, подгответе се одличен ден во Охрид, за работа или за разгледување на […]

Хотел Два Бисера 4* – Лагадин, Охрид

ХОТЕЛ ДВА БИСЕРА 1* – ЛАГАДИН, ОХРИД Малиот и интимен (но луксузно опремен) објект се состои од две одделни вили со одличен поглед на Охридското езеро сместени практичниот на самиот брег. Два Бисера е идеално место за Вашиот одмор, за сите кои сакаат мирни плажи и долги прошетки по плажите. Има доволно активности за оние […]

Хотел Десарет 3* – Пештани, Охрид

Хотел Десарет – Пештани, Охрид Хотел Десарет се наоѓа на брегот на брегот на Охридското езеро, во близина на Пештани оддалечен 12 км од Охрид. Изграден е во традиционална Охридска архитектура од 19-тиот век, и има 580 легла во 246 удобни соби, 6 апартмани во хотелот и 18 апартмани во 9 одделни вили во комплексот. […]