Будва-Котор-Острог

Будва- Котор – Острошки манастир во Октомври   1 ноќевање со појадок + бус + трансфери 1 ден: 04.10.2019 Петок Поаѓање за Будва од Битола на паркингот Спортска сала во 20.00 часот со туристички автобус. Патот води преку Р.Албанија по новиот автопат. Ноќно возење со попатни одмори. 2 ден: 05.10.2019 Сабота Пристигнување во Будва во претпладневните часови (кафе-пауза и фотографирање на Св. Стефан-едно од најмонденските остров-летувалишта на Јадранското море), сместување во хотел 3*. Попладнето прошетка […]

Read More

Грузија во есен

Грузија во есен – неопислива бајка 08 – 12 Октомври საქართველო / Сакартвело Кутаиси-Батуми-Мсхета-Тбилиси-Ананури-Гергети-Казбег Грузија (грузиски: საქართველო / Сакартвело) е држава во Источна Европа. На запад, Грузија излегува на Црното Море, на север граничи со Русија, на југ со Турција и на исток со Азербејџан. Вкупната површина на Грузија изнесува околу 69.000 километри квадратни со население од околу 4.385 милиони жители. Главен град на државата е Тбилиси, додека официјален јазик е грузискиот јазик. Историјата на […]

Read More

Малта 23ти Октомври

  МАЛТА во Октомври Краток незаборавен одмор од 5 дена на најнеобичниот остров на Медитеранот   5 Дена / 4 ноќевања / Авион /22-26 Октомври. Програмата е креирана: 24.07.2019 Малта е најголемиот остров и културен, трговски и административен центар. Тука се премостуваат милениуми од неверојатен спектар на работи кои треба да се откријат. Каде и да одите, сценографијата и архитектура се со спектакуларна позадина. Боите се впечатливи, боите на меден-камен во мешавина со медитеранската сина. […]

Read More

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox