Grand Blue Fafa Resort – Голем, Драч, Албанија

Grand Blue Fafa Resort Grand Blue Fafa Resort -Golem- Albanija Уживајте во магичнио престој во овој ексклузивен Mondo Family Resort, едно од најпрестижните одморалишта на Групацијата Одморалиштето Grand Blue Fafa се наоѓа на најатрактивниот дел на албанската ривиера, на прекрасната долга плажа на Голем, Драч. Само 35 минути од аеродромот во Тирана „Нене Тереза“ и помалку од 20 минути од пристаништето Драч. Grand Grand Fafa Resort е импресивен нов хотел со неверојатна архитектура изграден во […]

Read More

Метропол Езерски Комплекс 3* и 4* – Охрид

Хотелот Метропол беше и остана единствен и неповторлив хотел, меѓу сите други хотели во регионот, со архиктетура што го одделува од сите други конвенционални хотели. Хотелот е изграден и отворен во 1975 г., и е комплетно реновиран во 2018 г. Според законската категоризација хотелот спаѓа во II категорија со 4 ѕвездички.Хотелот е комплетно климатизиран, пет ката над приземјето и две нивоа под основниот спрат. Хотелот “Белви” е отворен во 1989 година, со спроведено комплетно реновирање […]

Read More

Park Lake Side Hotel 4* – Охрид

PARK LAKE SIDE HOTEL 4* – ОХРИД Park Lake Side Hotel 4* се наоѓа на најубавиот дел од езерскиот брег. Повелете , ако сакате престој во хотел кој се граничи со езерото, кое пак се граничи со небото, а и двете се на граница со Вашите фантазии. Хотелот се наоѓа на само 3 километри од градскиот плоштад, токму доволно за Вашите прекрасни прошетки. Хотелот располага со: * 13 двособни апартмани, * 44 двокреветни соби. Ресторан […]

Read More

Хотел Бисер 4* – Калишта, Струга

ХОТЕЛ БИСЕР 4* – КАЛИШТА, СТРУГА   Струга, градот на мостовите и поезијата, е сместен во југозападниот дел на република македонија, покрај охридското езеро, на бреговите на реката Црн Дрим која го дели градот на два дела.Исклучителната локација на градот, пријатната клима, одличните сообраќајни поврзувања со светот, прекрасните плажи и бројните хотели по крајбрежјето на езерото, заедно со археолошките локалитети на средно вековни цркви и други културни споменици ја прават струга еден од најважните туристички […]

Read More

Хотел Милениум Палас 4* – Охрид

ХОТЕЛ МИЛЕНИУМ ПАЛАС 4* – ОХРИД   Милениум Палас е хотел со четири ѕвезди кој се наоѓа во југозападниот дел од Македонија, на брегот од прекрасното Охридско Езеро. Со самото тоа што е сместен во Охрид, европскиот Ерусалим, ги комбинира предностите на еден модерен град и на место со богато историско минато и културни вредности. Нуди незаборавен поглед на езерото, стариот град и древната Самоилова тврдина. Од стариот дел на градот Ве дели само кратка, […]

Read More

Хотел Истатов – Дојран

ХОТЕЛ ИСТАТОВ – ДОЈРАН Кога сте во Дојран, Ви го нудиме најдоброто од угостителската област – реткиот хотелиерски бисер во регионот и развиениот туристички и спортски рекреативен комплекс со богата трафиција и реноме. Хотел Истатов е идеално место за секаков вид на спортски подготовки на екипи од сите спортови. Токму поради овој факт секогаш е избор број 1 на екипите со врвни постигнувања. Хотелот Истатов, не е само хотел. Претстаува вистинска легенда која датира повеке […]

Read More

Хотел Радика 5* – Маврово

ХОТЕЛ РАДИКА 5* – МАВРОВО   Хотел Радика е првокласен планински комплекс лоциран во Националниот парк “Маврово”, Западна Македонија… Хoтел Радика е првокласен планински комплекс лоциран во Националниот Парк “Маврово”, Западна Македонија, на одлична издигната позиција над Мавровското Езеро, која е опкружена со автентична шума. Локацијата е инспиративна во текот на целата година и е на оддалеченост од само 90 километри од аеродромот во Скопје. Хотелот е целосно реновиран во 2008 година и претставува изненадување […]

Read More

Хотел Панорама 5* – Крушевo

ХОТЕЛ ПАНОРАМА И СПА 5* – КРУШЕВО Сакате ли вистински да се одморите? Да ѝ се вратите на Природата? Да ги наполните батериите до даска? Да најдете оаза во која вреди да се дојде во сите четири годишни доба? Да си дозволите деноноќни панорамски глетки во еден од најубавите планиски градови во светот? Сакате ли да бидете ем в град ем в шума? Ем на небо ем на земја? Ем да скијате ем да летате […]

Read More

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox