Вила Posidonio – Полихроно, Касандра, Халкидики

ВИЛА Posidonio – Полихроно, Касандра, Халкидики   -20% попуст за резервации и целосна уплата до 15.03.2020 -10% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2020 Локација Вилата Поседонио се наоѓа на 120м од плажа, во центарот на Полихроно,  Плажа 120 метри од градската песочна плажа. Опис на објектот располага со 1/2 +1 студија (соба со брачен кревет и помошен на расклопување во кујната) и 1 / 4 апартмани (соба со брачен кревет и две софи […]

Read More

Вила Александар – Фурка, Касандра, Халкидики

ВИЛА АЛЕКСАНДАР – ФУРКА   20% попуст за резервации и целосна уплата до 15.03.2020 10% попуст за резервации и целосна уплата до 31.03.2020 7% попуст за резервации и целосна уплата до 30.04.2020 Локација Вила Александар се наоѓа во Фурка, гратче на стотина км од Солун на западната страна на Касандра. Фурка е комбинација од кристално чисто море, околни шуми и планини, прекрасни зајдисонца и мирен ноќен живот. Идеално за оние кои сакаат мирен, релаксирачки одмор. Плажа […]

Read More

Вила Анемохади – Сивири, Касандра, Халкидики

Вила ANEMOHADI – Сивири -20 % попуст за резервација и уплата 100% до 30.12.2019 -15 % попуст за резервација и уплата 100% до 28.02.2020 -10 % попуст за резер вација и уплата 100% до 31.03.2020 Локација Вилата е лоцирана во Сивири на 70 м од плажа и 50 метри од центарот на Сивири. Сивири е мало крајбрежно место на западната страна од полуостровот Касандра. Местото има голем број таверни во кои се служи свежа риба, […]

Read More

Вила Вергина – Ханиоти, Касандра, Халкидики

Вила Вергина – Ханиоти, Касандра, Халкидики Вила Вергина се наоѓа на 50м оддалеченост од плажа, во мирниот дел на Ханиоти во близина на бич барот Молос( 200 метри). До најблиската плажа води мала патека која е веднаш до вилата. За лицата кои патуваат со сопствен превоз: внатрешен паркинг нема, се паркира на самата улица.Вилата располага со двокреветни и трокреветни соби на спрат, четворокреветни студија на спрат, четворокреветни мазонети на приземје и апартмани за 4 лица […]

Read More

Вила Теа – Калитеа, Касандра, Халкидики

Вила Теа – Калитеа Вила Теа се наоѓа на прекрасна локација меѓу шеталиштето и плаѓата во Калитеа, на левата страна од главната улица која води до Полихроно. Вилата се состои од 2+1 студија и 1/3+1 студија. Сите нејзини соби гледаат кон море и се лоцирани на приземје или прв спрат. Паркинг е дозволен пред самата вила но не е препорачливо бидејќи на 30м од вилата има место за паркинг на самата улица и е бесплатен.Наспроти […]

Read More

Вила Агиос Георгиос – Фурка, Касандра, Халкидики

Вила Агиос Георгиос, Фурка, Касандра, Халкидики   Фурка се наоѓа на стотина км од Солун и секоја година привлекува се поголем број на туристи. Првата работа со која се среќаваат туристите во ова место е прекрасната плажа која се наоѓа на 20 метри од вилата.Фурка е комбинација од природни убавини, одлични објекти и мирен ноќен живот. Местото е богато со зеленило, морето е кристално чисто и сино и изгледа совршено во комбинација со околните шуми […]

Read More

Вила Грегори и Џорџ – Ханиоти, Касандра, Халкидики

Вила Грегори и Џорџ – Ханиоти, Касандра, Халкидики Објектот „Грегори и Џорџ“  се наоѓа во централниот дел на Ханиоти, во непосредна близина на познатиот супер маркет “Masutis” на 400м оддалеченост од плажа. Близината до главните градски улици, кои водат кон центарлниот плоштад, паркот и градската плажа, овој познат објект го издвојуваат како интересен. “Грегори и Џорџ“ во својот состав брои неколку трокреветни студиа и повеќекреветни апартмани, сите распоредени на приземје и двата ката од зградата. […]

Read More

Ханиоти – Панорама, Касандра, Халкидики

Вила Панорама – Ханиоти, Касандра, Халкидики Вила Панорама е нов објект на главниот влез во Ханиоти и е одалечена од плажа околу 7 мин. Вилата располага со едноспални апартмани а сите соби нудат прекрасен панорамски поглед на градот и морето. Сите апартмани имаат тераси, клима уред (вклучен во цената), WiFi интернет, телевизор и паркинг во непосредна близина. Вилата е идеален избор за оние кои сакаат мирен одмор надвор од секојдневниот метеж, а сепак блиску до […]

Read More

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox