Искуси ја Македонија во Октомври

Искуси ја Македонија во Октомври Есенски бои, локална храна, гроздобер и добро вино, традиција, религија…. 1 ден 10.10.2020 Сабота: Гроздобер  и чаша вино (Битола-Неготино-Струмица) Поаѓање во 08:00 часот пред Спортска сала на паркингот. Посета на винскиот регион на Македонија Кавадарци, Неготино, Демир Капија.  Тоа е најважниот регион и во поглед на квантитетот и квалитетот на виното. Пристигнување во винаријата Попова Кула или Квин Марија со можност за запознавање со процесот на одгледување и берба на […]

Read More

11 Октомври во Кападокија

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ ПО ЛИЦЕ – 209 евра ЗА РЕЗЕРВАЦИЈА ДО 01.09.2020 – 189 евра Прв ден (07.10.2020) – среда 08:30ч. Собир на групата пред спортската сала Младост Битола. Заминување кон Турција во 09.00 часот. Патот води преку Прилеп, Велес, Скопје преку Бугарија и истото трае отприлика 24 часа со предвидени паузи за одмор и царински формалности. Втор ден (08.10.2020) – четврток Предвидена подолга пауза пред пристигнувањето на второто по големина солено езеро Туз Ѓолу […]

Read More

Викенд во Драч и Тирана 28-30.08.2020

ВИКЕНД ВО ДРАЧ И ТИРАНА   1 ден БИТОЛА -ДРАЧ Поаѓање од Битола (паркинг Спортска Сала) во 06:00 часот . Заминување за граничен премин Ќафасан, царински формалности, попатни одмори. Пристигнување во Драч (област Голем, 10 км од Драч) околу пладне. Сместување во хотелот ( Albanian Star 4*). Слободно време за одмор и рекреација. Ноќевање. 2 ден ДРАЧ Појадок. По појадокот време за плажа и слободни активности. Вечерта во договорено време поаѓање кон центарот на Драч […]

Read More

Истанбул за 28 август

Истанбул за 28 август   Истанбул, единствениот град на два континенти! Местото што ги исполнува сите желби на светот и ви ги отвора портите кон непроценлива убавина и историја, град на спротивности и на извонредни традиционални вредности. Многумина го нарекуваат „Главниот град на светот“, други пак „Мостот помеѓу Европа и Азија“. Истанбул е најголемиот град во Турција и еден од најголемите градови во светот, со население од неофицијално над 20 милиони жители.   ПРОМО ЦЕНА […]

Read More

Еднодневна тура за Драч – 11.07.2020

  🌞🌀ЕДНОДНЕВНА ЕКСКУРЗИЈА🌀🌞 🏖😀КОНЕЧНО ВРЕМЕ ЗА КАПЕЊЕ😀🏖 📌ДРАЧ – АЛБАНИЈА 📅Термин: 11.07.2020 (сабота) ➡️Цена по лице 1000 ден / ДЕЦА до 12 год 500 ден 🚌(поаѓање од Битола во 03:00 часот)🚌 ❗️без карантин и без пцр тест❗️  

Read More

8ми септември во Валона

8ми септември во Валона – на брегот на Јадранско и Јонско море Валона прераснува во европска туристичка дестинација, на самата граница помеѓу Јадранското и Јонското море. Се чини, место идеално за летување на просечно македонско семејство. Поефитно од Грција, дури и од Скопје. Официјална валута е „лек “, сепак не е проблем и да платите во евра, но кусурот го добивате во леки. Во секој маркет, ресторан, кафуле – за 1 евро добивате 130 леки. […]

Read More

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox