НОВА 2020г. на КРСТАРЕЊЕ СО CELESTYAL CRISTAL (брод)

НОВА 2020 год. на КРСТАРЕЊЕ СО CELESTYAL CRISTAL         30.12.2019 Поаѓање во 01.00 часот од Прилеп со туристички автобус. Патот води преку гр. премин Богородица за Атина, со попатни паузи. Разглед на Атина: плоштадите Омонија и Синтагма, Парламентот, Евзоните, Олимпискиот Стадион, Адријановата Порта, Акропол и слободно време во центарот.Пристигнување во Пиреа – Атина во пoпладневните часови од каде што продолжува крстарењето со брод според програмата. 7 ноќи / 8 дена – 3 […]

Read More

Нова Година – Дубаи (авион)

Дочек на нова 2020 година Преубави плажи, луксузни хотели, импресивни архитектонски решенија како Бурџ ал Араб, Бурџ Калифа, островот во форма на палма и многу други ќе ви го одземат здивот, а патувањето во Дубаи незаборавно. Дубаи е најголемиот град на Обединетите Арапски Емирати и без сомнение може да се каже дека е една од наjпосетените дестинации на светот. Се наоѓа на југоистокот на Персискиот залив. За само неколку години, Дубаи стана синоним за луксузен […]

Read More

Нова Година – Мароко (авион)

МАРОКО НОВА ГОДИНА 2020 Земја со илјада контрасти 30.12.2019 – 06.01.2020 ( 6 ноќевања / 8 дена) Мароко е кралство кое се наоѓа на северозападниот дел на африканскиот континент, во регионот познат како Магреб, на бреговите на Атлантскиот Океан и Средоземното Море. На север граничи со шпанските енклави Сеута и Мелила, на исток и југо-исток со Алжир и на југ со територијата на Западна Сахара, која е под мароканска контрола. Мароко станала независна монархија во […]

Read More

Нова Година – Москва и Санк Петербург (авион)

Дочек  на Новата Година во МОСКВА & СТ.ПЕТЕРБУРГ 28.12.-04.01.2020 8 дена – 7 ноќи со лет од/до Белград  ХОТЕЛ 4* (Москва&ст.петербург)  ВРЕМЕ НА ПРЕСТОЈ 28.12-04.01.2020 УСЛУГИ BB НОЌЕВАЊА 7 Цена по лице во двокреветна соба(со вклучени аеродромски такси) 788 € / 48.856 мкд Цена за дете од2 -12 г со две возрасни лица(дополнителен кревет) 738€/45.756 мкд Доплата за еднокреветна соба 115 € / 7.130 мкд                   … град на суперлативи, најмногу […]

Read More

Нова Година – Истанбул (автобус)

НОВА 2019 година ИСТАНБУЛ Истанбул е единствен град во светот сместен на два континента. Европа и Азија, чија историја започнува пред 2600 години. Истанбул ги чува скапоцените богатства на трите империи на кои некогаш им бил главен град. 1 ден 29.12.2018 Поаѓање на групата во 17.00 часот од спортска сала , патот води преку Грција, ноќно возење со попатни одмори. 2 ден 30.12.2018 Пристигнување во Истанбул во утринските часови. Разгледување на градот со локален водич: […]

Read More

Нова Година – Париз (авион)

Нова Година во Париз Програма 30.декември (понеделник) СКОПЈЕ – ПАРИЗ Состанок на групата на аеродромот “Александар Велики” во 15:45 часот. Полетување за Париз во 17:45 ч. Пристигнување во Париз на аеродромот “Бове” во 20:45 часот. Трансфер и сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Ноќевање. 31.декември (вторник) ПАРИЗ – ЛУВЕР Појадок. Панорамски разглед на градот: Париската опера, плоштадот Вандом, црквата Мадлена, музејот Лувр, Kралската палата, центарот Бобур, плоштадот Конкорд, Градската куќа, плоштадот Бастиља, катедралата […]

Read More

Нова Година – Интерхотел 4* Пакет

Интерхотел 4* – Нова Година Пакети Механа БЪЛГАРЕ – сопствен превоз со појадок Цената важи за 4 ноќевања во периодот 28.12.2019 до 01.01.2020 год Интерхотел Сандански е лоциран во југозападниот дел на Бугарија, регион кој е најпознат по лековитата клима и термалните извори. Хотелот е лоциран во самиот центар на Сандански, на само неколку чекори од живописниот градски парк, поголемите продавници и во близина на многу споменици и историски знаменитости. Интерхотел Сандански го нуди еден […]

Read More

Нова Година – Будва (автобус)

СВ.СТЕФАН-БУДВА-КОТОР-ДУБРОВНИК 1.Ден 29.12.2019 (Недела) – Состанок со групата во 23:30 од спортска сала Битола па поаѓање за Будва. Патот води преку граничен премин Ќафасан. Ноќно возење со попатни паузи и царински формалности. 2.Ден 30.12.2019 (Понеделник) – Пристигнување во Св.Стефан во утринските часови, краток панорамски разглед па продолжување кон Будва. Пристигнување во Будва во утринските часови сместување во апартмани. Слободно време за индивидуални прошетки и активности низ Будва како и низ Стариот дел од градот. Вечерта […]

Read More

Get Updates & More

Thoughtful thoughts to your inbox